Artykuł sponsorowany Systemy odwróconej osmozy w ofercie dystrybutora ALFA-NOBEL

Systemy odwróconej osmozy w ofercie dystrybutora ALFA-NOBEL

Systemy odwróconej osmozy stosowane są coraz częściej w domach, mieszkaniach i biurowcach. Bezsprzecznie powinny być też montowane w firmach mających kontakt z pożywieniem (wymagania standardu HACCP). Ich zadanie jest proste – wykorzystuje się je do zmiękczania i oczyszczania wody, która staje się krystaliczna. Z tego względu systemy odwróconej osmozy zwane są filtrami osmotycznymi lub nanofiltracją. Wysokiej klasy produkty oczyszczające wodę można kupić od dystrybutora ALFA-NOBEL.

Czym jest system odwróconej osmozy?

Systemy odwróconej osmozy składają się z wielu elementów. Najważniejszymi są filtry osmotyczne, które służą do oczyszczania wody z najdrobniejszych zanieczyszczeń. Jak tłumaczą doradcy ALFA-NOBEL zatrzymują one nawet do 99% niebezpiecznych związków zawartych w wodzie pochodzącej ze studni głębinowej czy dostarczanej z sieci wodociągowej. Proces odwróconej osmozy usuwa bakterie, pierwotniaki, związki rakotwórcze, metale ciężkie, bakterie, wirusy, nieczystości organiczne, a także te mechaniczne – piasek, rdzę, osad kamienny i muł. Woda oczyszczana filtrami osmotycznymi staje się zdatna do domowego użytku, a nawet spożycia. Jest bowiem krystalicznie czysta, pyszna w smaku i ma neutralny świeży zapach, pozbawiony chemicznego aromatu. Warto podkreślić, że woda po odwróconej osmozie jest też zmiękczona.

Jeśli chodzi o rodzaje systemów odwróconej osmozy, można spotkać na rynku kompletne zestawy do montażu w różnych miejscach instalacji wodnej np. filtry podzlewozmywakowe. Niektóre sprzęty są silnie zelektronizowane, a inne prostsze w swojej budowie. Dobry system powinien posiadać:

  • zbiornik ciśnieniowy,
  • przyłącze do odpływu brudnej wody,
  • zawór kulkowy,
  • wylewkę z główką ceramiczną do poboru wody uzdatnionej,
  • zestaw filtrów: filtry wstępne, membrany osmotyczne, liniowe filtry końcowe, wkłady z węglem aktywowanym, wkłady z włókien polipropylenowych.

Komu polecane są systemy odwróconej osmozy?

Specjaliści z firmy ALFA-NOBEL polecają zakup systemów odwróconej osmozy każdemu właścicielowi domu czy mieszkania. Krystalicznie czysta woda dobrze wpływa na zdrowie, w tym na włosy i skórę. Wodę po przejściu odwróconej osmozy warto stosować też przy myciu zębów i twarzy, a także przy pielęgnacji skóry problematycznej. Systemy uzdatniające i oczyszczające wodę powinni przede wszystkim kupować alergicy, osoby cierpiące na egzemę oraz seniorzy. Sprzedawcy ze sklepu ALFA-NOBEL proponują różnego rodzaju filtry osmotyczne również rodzicom małych dzieci. Kiedy jeszcze woda po odwróconej osmozie powinna być stosowana w domach?

Oczyszczona i zmiękczona woda przeznaczona jest do produkcji kostek lodu, do przyrządzania dań, do wypełniania nią akwarium dla zwierząt, a także do pojenia psów i kotów. W związku z tym, iż pozbawiona jest ona osadów kamienia, warto stosować ją też do czajników, zmywarek, pralek i ekspresów do kawy. Podlewać nią można bardzo wymagające rośliny domowe, które wrażliwe są na mangan, amoniak czy związki organiczne. Po odwróconej osmozie zostaną one wypłukane z wody.

Pięć etapów odwróconej osmozy

Firma ALFA-NOBEL proponuje swoim klientom m.in. system pięcioetapowego oczyszczania wody odwróconą osmozą. W pierwszej kolejności zestawy takie usuwają z wody zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości powyżej 20 mikronów (np. piasek). Następnie dzięki węglowi aktywnemu eliminowane są związki organiczne i chlor. Kolejny etap to usuwanie zanieczyszczeń o wielkości powyżej 5 mikronów. Pod koniec procesu membrana osmotyczna półprzepuszczalna zatrzymuje najmniejsze drobnoustroje, w tym jony, by finalnie wkład liniowy poprawił zapach i smak wody. Szybko staje się ona zdatna do bezpiecznego użytku oraz jest krystalicznie czysta.

 

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas