Artykuł sponsorowany Sterowniki do kontrolowania pracy urządzeń piekarniczych oraz procesów technologicznych w ofercie firmy Teldream

Sterowniki do kontrolowania pracy urządzeń piekarniczych oraz procesów technologicznych w ofercie firmy Teldream

Precyzyjne sterowanie maszyn rozwinęło się wraz z zaawansowanym postępem technicznym urządzeń przemysłowych. Dziś sterowniki stanowią elementarną część zautomatyzowanych procesów, w każdej gałęzi przemysłu. Dzięki ich zastosowaniu można precyzyjnie kontrolować cały proces produkcyjny czy przetwórczy. Sprawdź, jak szeroką ofertę wysokiej jakości sterowników, dedykowanych dla branży piekarskiej i nie tylko, posiada firma Teldream.

Znaczenie sterowników w automatyce przemysłowej

Dzięki zastosowaniu sterowników, diametralnie zmienił się poziom rozwoju przemysłu, a całe procesy mogą być kontrolowane za pomocą komputera. Jakość i poziom technologiczny współczesnych systemów produkcyjnych determinowany jest poprzez wszystkie środki produkcji oraz poprzez precyzję sterowania procesem. Wysoki stopień integracji współczesnych systemów produkcyjnych, wymaga używania zaawansowanych sterowników do niemal wszystkich procesów produkcyjnych, zarówno w przemyśle spożywczym, jak i w każdej innej branży. Sterowniki mają za zadanie integrować i synchronizować wszelkie działania wszystkich składników procesu, zarówno tych sprzętowych, jak i programowych.

Innymi słowy sterowniki dokładnie kontrolują pracę wszelkich urządzeń biorących udział w procesie technologicznym. Decydując się na zakup sterownika dla firmy Telderam, należy wziąć pod uwagę kryteria techniczne i ekonomiczne ich doboru. Do tych pierwszych zalicza się: wielkość i rodzaj obiektu, wymagania funkcjonalne, warunki eksploatacji oraz dziedzina zastosowania. Zaś jako kryteria ekonomiczne wymienia się: cenę sprzętu, koszty projektowania systemu sterowania wraz z ceną, oprogramowania systemu i jego instalacji na obiekcie, czas realizacji, a także możliwość późniejszych modyfikacji i rozwoju systemu sterowania.

Sterowniki oferowane przez firmę Teldream

Duża część sterowników produkowanych w doświadczonej firmie Teldream przeznaczona jest do sterowania urządzeniami pracującymi w przemyśle piekarniczym, tj. piece piekarnicze, miesiarki czy garownie. Aczkolwiek trzeba dodać, iż ta firma zajmuje się szeroko pojętą automatyką przemysłową i oferuje klientom sterowniki dla innych branż, np. sterowniki do termopras przeznaczonych do wprasowywania nadruków na koszulkach.  Szeroka gama produktów renomowanej firmy Teldream z Gdańska obejmuje sterowniki: czasowe pieców piekarniczych, wytwarzania zakwasu, pras termotransferowych, pomp dozujących, suszarni, maszyn do lodów, suszarek laboratoryjnych, pieców hartowniczych i złotniczych, do malowania proszkowego, a także szafki sterownicze.

Wszystkie urządzenia z firmy Teldream, dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, mogą być zaopatrzone w dodatkowe elementy wyposażenia według potrzeb klientów, jak np. opcja łączenia urządzeń w kaskady, sterowanej przez interfejs komunikacyjny lub realizującej indywidualnie przygotowany algorytm sterowania. Co więcej, firma Teldream oferuje wysokiej jakości maszyny do dozowania i mieszania wody oraz innych składników płynnych, regulacji temperatury, wilgotności i mocy, systemy rejestracji danych, urządzenie pomiarowe wielkości fizycznych i chemicznych oraz  systemy zbliżeniowe otwierania drzwi.  

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas