Artykuł sponsorowany Stal zbrojeniowa – jakie najczęściej wyroby się z niej wykonuje?

Stal zbrojeniowa – jakie najczęściej wyroby się z niej wykonuje?

Wzmacnianie konstrukcji betonowych to bardzo ważny element w budownictwie. Wykorzystuje się do tego celu wyroby ze specjalnie przygotowanej stali zbrojeniowej. To właśnie z niej powstają powszechnie stosowane w branży budowlanej pręty żebrowane, ale też siatki zbrojeniowe i wiele innych. Co dokładnie znaleźć można w rozbudowanej ofercie producenta wyrobów ze stali zbrojeniowej?

Istotne pręty

Pręty żebrowane to bardzo często wykorzystywane wyroby ze stali zbrojeniowej. Są one przede wszystkim istotnym elementem betonowych konstrukcji, jednak muszą być do nich odpowiednio dopasowane. Różnych rozmiarów pręty żebrowane znaleźć można w ofercie renomowanego dostawcy wyrobów ze stali zbrojeniowej, do których zaliczyć należy także stosowane w budownictwie walcówki. Otrzymywane metodą walcowania kształtowniki i pręty o niewielkim przekroju poprzecznym również dostarczane są przez specjalistyczne firmy.

Kolejnym już elementem dla budownictwa przygotowywanym ze stali zbrojeniowej jest drut wiązałkowy. Szczególnie często wybierany jest w wersji żarzonej – doskonale sprawdza się bowiem również w rolnictwie i z powodzeniem wykorzystuje się go do zbrojenia betonu. Rozbudowana oferta dostawców wyrobów hutniczych ze stali zbrojeniowej obejmuje też nierzadko druty wiązałkowe w wariancie szalunkowym. Firma Presto Stal dla swoich klientów przygotowała kompleksową ofertę tego typu artykułów, do której zaliczyć można nie tylko pręty żebrowane, walcówki czy druty wiązałkowe. Co jeszcze proponują specjaliści?

Wytrzymała stal

Ze stali zbrojeniowej wykonuje się również specjalne, odpowiednio zgrzewane siatki. Także i one stały się w budownictwie istotnym elementem do zbrojenia konstrukcji żelbetowych, jednak muszą być przygotowane z odpowiedniego materiału. Jest nim wytrzymała stal zbrojeniowa wysokiej klasy, która charakteryzuje się przede wszystkim odpornością na wszelkiego rodzaju obciążenia czy uszkodzenia mechaniczne. Oprócz wymienionych już wyrobów w ofercie dostawców można też spotkać strzemiona budowlane.

Są one proponowane w różnych rozmiarach, co pozwala dopasować je do konkretnych potrzeb inwestora. Strzemiona do produkcji zbrojeń budowlanych doskonale sprawdzają się przy ławach fundamentowych, ale za ich pomocą tworzy się wytrzymałe stropy, podciągi czy wieńce i słupy. Wyroby te są też niezwykle często wykorzystywane przy zbrojeniu belek budowlanych. Warto zdecydować się na ich zakup u producenta, który jest w stanie przygotować je ręcznie. Dzięki temu strzemiona budowlane będą precyzyjnie dopasowane do potrzeb klienta poprzez zachowanie dokładności przy ich produkcji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas