Artykuł sponsorowany Sposoby na ogrzanie budynku

Sposoby na ogrzanie budynku

Obecnie możemy wybierać spośród wielu różnych form ogrzewania dostępnych na rynku. Dzięki szerokiemu wyborowi możemy nie tylko wypróbować, która z metod będzie dla nas najbardziej efektywna, ale także korzystna pod względem ekonomicznym. Najszerszą ofertę materiałów grzewczych znajdziemy w ofercie składów opału, które oferują nie tylko kilka odmian węgla, ale także drewno, które dobrze sprawdza się jako surowiec grzewczy w większości przypadków.

Drewno opałowe do kominka

Na rynku znaleźć możemy kilka rodzajów drewna kominkowego, które charakteryzuje się zróżnicowanymi parametrami. Podczas wyboru drewna zwracamy uwagę nie tylko na wartość opałową danego gatunku, ale także na zapach, jaki ma drewno podczas spalania. Zdecydowanie lepszym wyborem jest wykorzystanie drewna liściastego niż iglastego. Drzewa iglaste podczas spalania tworzą więcej dymu, a także sadzy, która osiada wewnątrz kominka. Do palenia w komiku zaleca się używanie drewna twardego liściastego, takiego jak drewno dębowe czy też bukowe. Daje ono dużo ciepła podczas spalania ze względu na wyższą kaloryczność, dzięki czemu możliwe jest dobre ogrzanie pomieszczeń. Wybór wysokokalorycznego drewna sprawi, że nie będziemy musieli tak często dokładać go do kominka, ponieważ będzie dłużej się spalać. Największą wartość opałową ma drewno sezonowane od roku, do dwóch lat.

Ekogoroszek popularnym wyborem

Węgiel jest jednym z najpopularniejszych sposobów na efektywne ogrzanie budynku. Istnieje wiele odmian węgla, które mogą posłużyć nam jako materiał opałowy. Do wyboru mamy węgiel kamienny, brunatny, węgiel orzech, a także ekogroszek. Warto szczególnie zwrócić uwagę na ten ostatni typ materiału opałowego. Ekogroszek jest produkowany z węgla kamiennego lub brunatnego. Ekogroszek cechuje się wysoką kalorycznością i niską zawartością substancji niepalnych. Ekogroszek dobrze sprawdzi się w kotłach z automatycznym dozownikiem. Dzięki temu redukujemy dostawanie się szkodliwych substancji do atmosfery.

Wysoka jakość od sprawdzonego dostawcy

Decydując się na wybór materiału opałowego, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dostawcę tego surowca. Warto postawić na produkty sprawdzonej firmy, takiej jak Martom ZHU Skład opału, Węgiel, Ekogroszek. Jednostka od lat zajmuje się dostarczaniem węgla i innych materiałów opałowych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Szeroka oferta opału, a także zaopatrywanie się wyłącznie u rzetelnych, krajowych producentów, gwarantują, że każdy z nas będzie zadowolony z podjęcia współpracy z tą firmą. Specjaliści pracujący w składzie służą również pomocą w wyborze najlepszego materiału opałowego, jeżeli nie możemy zdecydować się, co warto zakupić.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter