Artykuł sponsorowany Skup, sprzedaż i przerób metali kolorowych w Nicostal

Skup, sprzedaż i przerób metali kolorowych w Nicostal

Czy wiesz, że recykling metali kolorowych pozwala znacznie ograniczyć koszty związane z produkcją miedzi, cyny, aluminium oraz innych surowców, które wykorzystuje się w przemyśle? Jeśli masz większą ilość powyższych materiałów, sprzedaj je z zyskiem w skupie złomu Nicostal. Oprócz zastrzyku dodatkowej gotówki zadbasz o poprawę środowiska naturalnego. 

Recykling metali kolorowych – co warto wiedzieć?

Czy wiesz, że nazwa „metale kolorowe” bezpośrednio odnosi się do stopów, które nie posiadają w swoim składzie żelaza? Zalicza się do nich między innymi:

  • aluminium;

  • miedź;

  • cynę;

  • mosiądz;

  • ołów.

Metale kolorowe podlegają pełnemu recyklingowi, lecz różni on się od siebie w zależności od właściwości i składu danego stopu. Czasem trwa nawet kilkanaście dni, jednak przetwarzanie ich w dalszym ciągu jest o wiele bardziej efektywne niż produkcja. Należy mieć na uwadze, że ilość niektórych surowców jest ograniczona. 

Oddaj metale kolorowe do skupu surowców wtórnych Nicostal

Stare puszki, przewody elektryczne, felgi samochodowe czy rury to tylko niektóre przykłady produktów, w których występuje miedź i aluminium – informuje pracownik skupu surowców wtórnych Nicostal.

Firma ta od ponad 10-lat zajmuje się sprzedażą, skupem oraz przerobem kabli, metali kolorowych oraz złomu stalowego. Co więcej, dysponuje własnym transportem, więc przy większości surowca może odebrać go bezpośrednio od klienta. Na stanie posiada elektroniczną wagę samochodową. Oferuje atrakcyjne ceny za skup metali i złomu. Współpracuje zarówno z dużymi przedsiębiorstwami, jak i osobami prywatnymi. 

Istotną cechą przetwarzania metali kolorowych jest fakt, że recykling ten jest prawie bezstratny. Oznacza to, że ilość odpadów powstająca w tym procesie jest śladowa, podobnie zresztą jak zanieczyszczenie środowiska. Natomiast odzysk metalu, jakim jest miedź, daje spore oszczędności w kwestii energii, a także zmniejsza redukcję emisji szkodliwego dwutlenku węgla do atmosfery. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas