Artykuł sponsorowany Skrzynie drewniane jako idealne opakowanie do transportu

Skrzynie drewniane jako idealne opakowanie do transportu

Nieustanny rozwój transportu wymusza na spedytorach stosowanie coraz bardziej niezawodnych rozwiązań. Do takich należą skrzynie drewniane. Praktyczna, solidna i bardzo bezpieczna forma opakowania pozwala na transport zróżnicowanych towarów. W dzisiejszym wpisie skupimy się na największych zaletach opakowań drewnianych. Podpowiemy jakie jeszcze zastosowania znaleziono dla tych elementów.

Różnorodne zastosowania

Jak już wspomnieliśmy skrzynie drewniane doskonale sprawdzają się w przypadku transportów, które muszą pokonać wiele tysięcy kilometrów. Są powszechnie stosowane zarówno w transporcie lądowym jak i morskim. Mnogość zastosowań dla drewnianych skrzyń, palet oraz innych opakowań jest ich największą zaletą. Tego typu produkty są bardzo chętnie wykorzystywane w potężnych magazynach jak i małych sklepach. Ich atuty to lekkość, solidność i wytrzymałość. Cechy, których połączenie bardzo trudno uzyskać w przypadku metalowych opakowań. Dzięki niskiej wadze ich transport w obrębie magazynu nie przysparza wielkich problemów.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Transportując lub przechowując towary chcemy przede wszystkim uchronić je przed uszkodzeniem. Skrzynie drewniane idealnie się do tego nadają. Pomimo swojej lekkości są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie czynników mechanicznych. Co ciekawe opakowania drewniane występują w szerokiej gamie rozmiarów. Dzięki temu można przetransportować z ich użyciem praktycznie dowolny rodzaj towaru. Należy jedynie pamiętać o dobraniu odpowiednio wytrzymałej konstrukcji, dostosowanej do siły wywieranej przez transportowany towar. Skrzynie drewniane doskonale stabilizują duże ładunki. Szczególnie te o nietypowym położeniu środka ciężkości.

Dostęp tlenu

Ogromną zaletą skrzyń drewnianych jest spore zróżnicowanie rodzajów opakowań. Część produktów bardzo źle znosi transport w szczelnym zamknięciu. Brak dostępu tlenu może mieć na nie negatywny wpływ. Na szczęście na rynku dostępne są także skrzynie o budowie ażurowej. Zapewniają one stałą cyrkulację powietrza nie tracąc przy tym stabilności i wytrzymałości konstrukcji. Warto jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu takiej skrzyni jeśli będzie ona wykorzystywana w transporcie morskim. Specjalne folie pozwalają ochronić zawartość skrzyni przed negatywnym działaniem wody.

Wybierając skrzynie drewniane do transportu warto postawić na sprawdzonego dostawcę FHU DREWNOPAK zapewnia szeroki wybór opakowań drewnianych oraz indywidualne podejście do każdego zlecenia. Dzięki temu macie pewność, że Wasz ładunek będzie zabezpieczony w sposób optymalny. Jednocześnie wszystkie produkty sprzedawane przez firmę posiadają stosowne certyfikaty, uprawniające je do użycia w transporcie międzynarodowym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas