Artykuł sponsorowany Skąd się biorą włókniny igłowane?

Skąd się biorą włókniny igłowane?

Obecnie jednym z najpopularniejszych filców jest włóknina igłowana. Wykorzystuje się ją w wielu dziedzinach, takich jak ogrodnictwo, meblarstwo czy w przemysł szklarski. Chwali się ją głównie ze względu na wysokie parametry techniczne, dzięki czemu jest ona bardzo wytrzymała. Te cechy sprawiają, że producenci chętnie po nią sięgają i wykorzystują ją do produkcji wielu przedmiotów.

Czym jest włóknina igłowana ?

Włóknina igłowana jest materiałem, który wytwarza się z różnych tworzyw sztucznych, takich jak włókna polipropylenowe, poliestrowe oraz ich mieszanki. Jak sama nazwa mówi, produkcja tego materiału odbywa się metodą igłowania. Po użyciu tej metody, wyrób poddaje się obróbce termicznej, dzięki czemu zyskuje odpowiednie właściwości. W efekcie tych zabiegów otrzymuje się filc, który cechuje się wyjątkową wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, odpornością na ciepło oraz długą żywotnością. Sama włóknina może różnić się między sobą ze względu na gramaturę, wymiary oraz metodę dystrybucji – opowiada pracownik firmy Pianex.

Włókninę najczęściej wykorzystuje się do produkcji mebli. Przydaje się jako przekładka na sprężyny w materacach lub podkładki pod ciężkie meble. W przemyśle samochodowym używa się jej do siedzisk samochodowych lub jako wygłuszenie w komorze silnika.

Gdzie wykorzystuje się włókninę igłowaną?

Poza wspomnianym przemysłem meblarskim włókninę wykorzystuje się także w obuwnictwie. Filc służy jako ocieplenie butów lub jako wkładki. W elektronice materiał ten montuje się na przykład w sprzętach AGD, takich jak odkurzacz. Również w budownictwie włóknina igłowana znajduje zastosowanie. Wykonuje się z niej izolację cieplną lub wypełnia się nią poszycia dachowe.

Nie ma zamkniętej listy branż, w której stosuje się włókninę igłowaną. Odpowiedni materiał często wykorzystywany jest również w innych dziedzinach. W prawidłowym doborze filców może pomóc specjalista, który po omówieniu parametrów technicznych wybierze właściwy materiał do zadania, jakie zostało postawione przed tym wyrobem.

Czy włóknina igłowana jest droga?

Nie można jednoznacznie określić, ile kosztuje włóknina igłowana. Wiele zależy od tego, do czego ma być zastosowana. Na cenę wpływ ma również gramatura materiału. Sam materiał ma różne wymiary. Koszt filcu uzależniony jest także od jego długości i sposobu dostarczenia go do klienta. Można wybrać między rolką, a formatką na paletach.

Cenę najczęściej ustala się bezpośrednio z konkretnym producentem. Specjaliści po kilku pytaniach będą w stanie określić, czego dokładnie potrzebuje klient oraz ile materiału jest potrzebne do danego przedsięwzięcia. Mniejsza ilość będzie wymagana do ocieplenia zimowych butów, a inna do wypełnienia fotela czy kanapy. Informacje o parametrach technicznych oraz szczegółach zamówienia pomogą dobrać odpowiednią ofertę dla każdego klienta.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas