Artykuł sponsorowany Serwis węzłów cieplnych – na czym polega?

Serwis węzłów cieplnych – na czym polega?

Bez węzłów cieplnych niemożliwe byłoby skuteczne rozprowadzenie ciepła do konkretnych odbiorników w budynku jednorodzinnym, wielorodzinnym czy też obiekcie użyteczności publicznej. Niestety czasem również te instalacje ulegają awarii, wtedy konieczny jest ich serwis. Najlepiej, jeśli wykonają go fachowcy z odpowiednimi kwalifikacjami, będziesz miał pewność, że wszystko przebiegło, tak jak powinno.

Serwis węzłów cieplnych – co można naprawić?

Węzły cieplne znajdują zastosowanie w wielu obiektach budowlanych. Jednym z ich zadań jest odcinanie dopływu czynnika do odbiorników, jeśli jeden z nich uległ awarii. Niestety czasem również instalacja ma problemy z działaniem, a to może wiązać się z niebezpieczeństwem zarówno dla domowników, jak i klientów czy zwiedzających, gdy mówimy o obiektach użyteczności publicznej. Wtedy warto skontaktować się z serwisem węzłów cieplnych. Fachowcy skontrolują poprawność działania zaworów odcinających, regulacyjnych, a także siłowników zamontowanych na zaworach regulacyjnych.

Ponadto serwisanci mogą przeprowadzić konserwację skrzynki AKPiA oraz poprawić działanie wszelkich czujników temperatury. Na tym jednak ich praca się nie kończy. Doświadczony zespół specjalistów zadba o uzupełnienie izolacji termicznej najczęściej w okolicach węzła. Co więcej, dokona konfiguracji danych w regulatorach czy oczyści filtry i filtroodmulniki. Fachowcy zlikwidują także ewentualne przecieki, które mogłyby niekorzystnie wpływać na pracę węzła oraz odbiorników.

Wybierz serwisantów z kwalifikacjami

Uważasz, że węzeł cieplny w obiekcie nie działa prawidłowo? W takim razie czas na wezwanie specjalistów, między innymi z firmy BTSplus. Fachowcy przeszkoleni i z odpowiednimi kwalifikacjami mogą w sposób szybki i skuteczny zlokalizować źródło problemów, a następnie je usunąć. Zachęcamy także do wzywania serwisantów do przetestowania i konserwacji węzłów cieplnych, dzięki czemu ewentualne nawet drobne usterki zostaną wychwycone wcześniej. Przyczyni się to do mniejszych kosztów naprawy.

Opracowanie:

BTS plus s.c.

Gdańsk , Trakt Świętego Wojciecha 29

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter