Artykuł sponsorowany SCADA Wonderware Aveva od firmy ABIS - nowoczesne rozwiązania dla zarządzania produkcją

SCADA Wonderware Aveva od firmy ABIS - nowoczesne rozwiązania dla zarządzania produkcją

W dobie rosnącej konkurencji, przedsiębiorstwa poszukują nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą im usprawnić procesy produkcyjne oraz zwiększyć efektywność działania. Jednym z takich rozwiązań są systemy SCADA, oferowane przez firmę ABIS, które w ostatnich latach zdobywają popularność wśród firm z różnych branż. W tym artykule przyjrzymy się bliżej technologii SCADA Wonderware Aveva oraz jej zastosowaniach i korzyściach dla przedsiębiorstw.

Zastosowanie systemów SCADA w przemyśle

Systemy SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) to zaawansowane narzędzia informatyczne, które pozwalają na monitorowanie i zdalne sterowanie procesami produkcyjnymi oraz maszynami. Dzięki nim możliwe jest usprawnienie przebiegu informacji pomiędzy poszczególnymi etapami produkcji oraz integracja różnych urządzeń, nawet pochodzących od różnych producentów. Systemy te sprawdzają się w każdej gałęzi przemysłu, a szczególnie w procesach produkcyjnych i automatyce procesowej. Przykłady zastosowań mogą być oczyszczalnie ścieków, stacje uzdatniania wody, sieci wodno–kanalizacyjne, ciepłownicze oraz w energetyce czy produkcji ciągłej.

Archiwizacja i analiza danych w systemach SCADA

Współczesne systemy SCADA, takie jak Wonderware Aveva, oferują również możliwość archiwizowania i analizy danych. Ta funkcjonalność zapewnia pełen nadzór nad danymi i parametrami procesowymi, umożliwiając szybkie reagowanie na ewentualne problemy oraz optymalizację procesów produkcyjnych. Wykorzystanie aplikacji klasy Historian oraz programów raportowych pozwala na zbieranie danych, ich analizę oraz tworzenie paneli sterujących.

Korzyści wynikające z wdrożenia systemów SCADA

Systemy SCADA, takie jak Wonderware Aveva, umożliwiają pełną kontrolę nad wszystkimi elementami produkcji i stworzenie wizualizacji poszczególnych stanów procesu. Dzięki temu pracownicy mogą nie tylko obserwować parametry, ale także wprowadzać modyfikacje, co pozwala na dopasowanie działania linii produkcyjnej do aktualnych potrzeb. Generowanie informacji o stanach alarmowych i awariach rozszerza funkcjonalność systemu, umożliwiając prezentację danych na wykresach oraz uproszczenie zarządzania sytuacjami kryzysowymi.

Integracja systemów SCADA z innymi technologiami

Kluczowym atutem systemu SCADA Wonderware Aveva, dostępnym w ofercie firmy ABIS, jest możliwość łatwej integracji z innymi technologiami, takimi jak systemy MES. Taka integracja pozwala na maksymalizację potencjału systemu i usprawnienie zarządzania produkcją na różnych poziomach organizacyjnych.

Opracowanie:

ABIS Sp. z o. o. Spółka Komandytowa

Rząska , Kamienna 17

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter