Artykuł sponsorowany Rury precyzyjne do produkcji łożysk od firmy SLOVRUR

Rury precyzyjne do produkcji łożysk od firmy SLOVRUR

Rodzajów łożysk jest naprawdę wiele. Wyróżnić można łożyska toczne kulowe, wzdłużne i wieńcowe, które dzielą się na kolejne podkategorie. Rynek wypełniony jest zatem łożyskami walcowymi, baryłkowymi, stożkowymi, igiełkowymi, a także magnetycznymi. Produkty te wykorzystywane są zaś niemalże wszędzie, w motoryzacji, przemyśle maszynowym, budownictwie i meblarstwie. Do najpopularniejszych łożysk, jeśli chodzi o ich materiał wytworzenia, zalicza się wyroby stalowe. Jak podkreślają eksperci firmy SLOVRUR, powstają one ze specjalnych rur stalowych bezszwowych.

Rury bezszwowe precyzyjne ciągnione na zimno

Rury podzielić można na konstrukcje ze szwami lub bez nich. Te drugie są znacznie wyższe jakościowo, a także bardziej uniwersalne w swoim zastosowaniu. Z powodzeniem wykorzystywane są bowiem nie tylko jako elementy maszyn, instalacji, pojazdów czy konstrukcji budowlanych, ale jako półprodukty do dalszego przerobu. Pracownicy firmy SLOVRUR, która specjalizuje się w produkcji rur bezszwowych z wysokiej gatunkowo stali, wymieniają jedną szczególną grupę wyrobów tworzonych właśnie z rur bez szwów. Oczywiście są to różnego rodzaju łożyska. By zapewnić ich najwyższą jakość przygotowywane są one ze specjalnego rodzaju rur bezszwowych. Stanowią go rury precyzyjne ciągnione na zimno, które są niebywale wytrzymałe na znaczne obciążenia, siły tarcia, wahania temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.

Firma SLOVRUR tworzy rury precyzyjne ciągnione na zimno głównie dla średnic od 4 mm do 125,0 mm i grubości ścian od 0,5 mm do 13,0 mm. Wymiarami rur łożyskowych są zaś: średnica w granicach 22-70 mm; grubość ściany między 3-8 milimetrami. Długość oferowanych przez SLOVRUR rur do produkcji łożysk wynosi do 3000 mm, a są one pakowane w pakiety zwijane z wiązaniami ze stalowej taśmy. Masa przygotowanego do sprzedaży pakietu to zaś od 1000 kg do 3000 kg.

Stale na rury łożyskowe

Łożyska to najczęściej niewielkie elementy, na które działają niebywale duże siły. Warunki pracy systemów łożyskowych również nie należą do łatwych, dlatego produkty te tworzy się tylko z wysokich jakościowo stali. Muszą mieć one precyzyjnie wyznaczony skład chemiczny oraz szczegółowo opisane właściwości mechaniczne. Większość producentów łożysk zamawiających rury bezszwowe zwraca uwagę na normy DIN 17 230 oraz STN 14 109. Chętnie wybierają oni półprodukty do dalszego przerobu w klasie stali łożyskowej 100Cr6. To między innymi ją wykorzystuje przy produkcji rur firma SLOVRUR.

Jakie powinny być zaś zakończenia rur łożyskowych? Stal musi być idealnie gładka i precyzyjnie wykończona. Najczęściej rura bezszwowa stalowa do produkcji łożysk posiada zwieńczenie prostopadłe do osi podłużnej rury. Nie posiada również wiórów. Niektórzy producenci systemów łożyskowych, którzy współpracują z marką SLOVRUR, wolą jednak stosować rury z zakończeniami krawędzi lub zakończeniami dostosowanymi do spawania. Firma ze Stalowej Woli otwarta jest na propozycje partnerów biznesowych, uwzględniając ich potrzeby. Dowodem na to jest niebywale rozbudowana oferta rur bezszwowych marki SLOVRUR, które mają zastosowanie w motoryzacji, budownictwie, przemyśle maszynowym, energetyce czy też w przemyśle wydobywczym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas