Artykuł sponsorowany Rury osłonowe Wortex-Bis – przed czym chronią przewody w instalacjach?

Rury osłonowe Wortex-Bis – przed czym chronią przewody w instalacjach?

Podczas budowy instalacji teletechnicznych różnego typu, a także innych układów, w których media transportowane są za pomocą przewodów, niezbędne jest zabezpieczenie właśnie tych elementów wspomnianych systemów. Bez odpowiednich osłon są one narażone na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych przyczyniających się do ich niszczenia. Jakie rury do takiej eksploatacji rekomendują specjaliści z Wortex-Bis?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rur do układania w ziemi?

Podstawowym sposobem na bezpieczne prowadzenie kabli w instalacjach np. teletechnicznych jest ich ułożenie w gruncie i zasypanie. Takie rozwiązanie pozwala na dalsze zagospodarowanie przestrzeni nad przewodami poprzez budowę rozmaitych obiektów. Należy przy tym mieć na uwadze zagrożenia, jakie mogą wystąpić w kontekście uszkodzenia elementów wspomnianych układów. Aby skutecznie chronić je m.in. przed wilgocią, zalecane jest stosowanie rur osłonowych do układania w ziemi.

Takie produkty ma w swojej ofercie firma Wortex-Bis. Jak podkreślają pracujący w niej specjaliści, w przypadku tego typu eksploatacji trzeba zwrócić uwagę na warunki terenowe oraz obciążenia zewnętrzne. Jeśli nad infrastrukturą teletechniczną zasypaną w gruncie mają powstać drogi, ulice i torowiska, istotnym parametrem rur osłonowych będzie sztywność obwodowa. Powinna być ona w takim wypadku wysoka. Materiał do produkcji opisywanych wyrobów musi zachować odporność przy kontakcie z wodą, kwasami czy zasadami. Firma Wortex-Bis proponuje klientom rury do układania w ziemi wykonane m.in. z RHDPE.

Co daje zastosowanie rur osłonowych?

Najwszechstronniejsze w kontekście zabezpieczania przewodów w instalacjach teletechnicznych czy energetycznych okazują się specjalne osłony z tworzyw sztucznych. Dużym ich atutem jest lekkość w połączeniu z wysoką wytrzymałością. Przede wszystkim jednak materiały takie jak polietylen czy polipropylen zachowują obojętność względem różnych czynników środowiskowych. To właśnie przed nimi chronią kable rury osłonowe z oferty Wortex-Bis, zapobiegając np. korodowaniu.

Jak podkreślają specjaliści z tej firmy, są to wyroby zapewniające zabezpieczenie na wypadek gwałtownego spadku lub wzrostu temperatury. Odpowiednie tworzywa sztuczne zachowują swoje pierwotne parametry nawet przy sporych wahaniach w tym zakresie – od -25 do +90 stopni Celsjusza (zagęszczony polietylen). Budowa oraz modernizacja obiektów infrastruktury na obszarze, w którym zamontowane są przewody instalacyjne, może skutkować ponadto ich mechanicznym uszkodzeniem. Przed skutkami w postaci poważnych, kosztownych awarii układów, również chronią wspomniane rury osłonowe Wortex-Bis.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas