Artykuł sponsorowany Rozbiórka budynków – dlaczego warto nawiązać współpracę z profesjonalnym skupem złomu?

Rozbiórka budynków – dlaczego warto nawiązać współpracę z profesjonalnym skupem złomu?

Konieczność wyburzenia lub rozbiórki budynku może wynikać z bardzo różnych przyczyn. Jednakże mianownikiem łączącym wszystkie tego typu operacje, jest wygenerowana na sam koniec prac ogromna ilość różnego rodzaju odpadów. Okazuje się, że wśród pozostałości da się znaleźć pokaźną grupę materiałów nadających się do ponownego przetworzenia. Które z nich są zatem najcenniejsze i jakiej pomocy w tym zakresie mogą udzielić specjaliści ze skupu złomu?

Jakie materiały warto oddzielić od zwykłego gruzu?

Zarówno budynki mieszkalne, jak i te o przeznaczeniu przemysłowym składają się zazwyczaj z tysięcy zależnych od siebie elementów. Wśród nich można znaleźć przede wszystkim różnego rodzaju metale o znacznej wartości. Ich największa ilość znajduje się zazwyczaj w okolicach połaci dachowej. Mowa tutaj przede wszystkim o aluminium wykorzystywanym do wykonania obróbek blacharskich, ołowiu służącym do uszczelnienia przestrzeni pomiędzy kominem a dachem, a także o miedzi, z której wykonana jest instalacja odgromowa.

W przypadku rozbiórek obiektów użyteczności publicznej można zetknąć się również ze sporą ilością wysokogatunkowych stopów stali. Zaliczają się do nich elementy wykonane ze stali nierdzewnej, chromowanej, żaroodpornej oraz kwasoodpornej. Oczywiście nie należy zapominać również o kilometrach kabli, tworzących sieć elektryczną budynku. Odpowiednie oddzielenie wymienionych materiałów od bezwartościowego gruzu pozwala nawiązać bardzo owocną współpracę z profesjonalnym skupem złomu. Dlaczego zatem warto o nią zadbać?

Zadbaj o pomoc najlepszych fachowców od skupu złomu!

Rozpoczęcie współpracy ze skupem surowców wtórnych zazwyczaj argumentowane jest chęcią zrealizowania założeń związanych z należytą ochroną środowiska naturalnego. I choć takie podejście do całej sprawy rzeczywiście można uznać za niezwykle szlachetne, to wciąż warto pamiętać o znacznie bardziej przyziemnych korzyściach finansowych. Dla przykładu średnie ceny kilograma aluminium wahają się od około 3 do nawet 4 złotych. Łatwo zatem przeliczyć, że dysponując znacznie większą ilością tego materiału, można łatwo sprawić, że cała inwestycja stanie się znacznie bardziej opłacalna.

Współpracując z najlepszymi na rynku firmami, do których z pewnością zalicza się Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kalina, zyskuje się gwarancję nie tylko najlepszych cen skupu, ale także wysokiego standardu obsługi. Doświadczenie oraz nowoczesna flota pojazdów pozwalają specjalistom zająć się dosłownie wszystkimi kwestiami logistycznymi, dzięki czemu inwestor nie musi tracić cennego czasu. Trafiający na złomowisko materiał zostaje skrupulatnie zważony, a środki finansowe wypłacane są w gotówce – co oczywiście stanowi korzyść samą w sobie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas