Artykuł sponsorowany Rosnące zapotrzebowanie na windy samochodowe w miastach

Rosnące zapotrzebowanie na windy samochodowe w miastach

Liczba samochodów poruszających się po naszych drogach wzrasta z roku na rok. Nie bez powodu więc rośnie zapotrzebowanie na miejsca parkingowe, szczególnie w miastach. Miasta rozbudowują się, rozrastają się, jeśli chodzi o powierzchnię, ale też zagęszczają się, szczególnie w bliskości centrum. Do tego stawiamy coraz więcej wysokich budynków. To sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na parkingi wielopoziomowe, a co za tym idzie, na windy samochodowe.

Samochód na wyciągnięcie ręki. Lubimy żyć wygodnie

Lubimy żyć wygodnie, a własne samochody zapewniają nam właśnie spory komfort na co dzień. Dzięki własnym czterem kółkom szybko możemy wszędzie dotrzeć. Standardowo: do pracy, z dziećmi do szkoły, na zakupy; dalej na dodatkowe zajęcia, w odwiedziny do bliskich itd. Generalnie wszędzie. Żeby posiadanie własnego auta mogło być rzeczywiście super komfortowe, chcemy je mieć na wyciągnięcie ręki. Bo cóż to byłby za super komfort, gdybyśmy najpierw musieli przejść choćby kwadrans do samochodowego parkingu, by następnie pokonać krótką trasę?

W miastach zabudowa jest coraz bardziej ciasna, stawiamy parkingi wielopoziomowe, bo właściwie nie ma innej opcji. I tego tematu nie ma co bardziej rozwlekać, dlatego przejdziemy od razu do czegoś, co nas szczególnie zainteresowało – do rosnącego zapotrzebowania na windy samochodowe w miastach.

Parkingi wielopoziomowe z windami samochodowymi. Optymalne rozwiązanie

Budujemy różne parkingi wielopoziomowe. Jeśli inwestor ma na to miejsce, może wybrać parking niski, na którego kolejne poziomy kierowcy będą wjeżdżać specjalnie zaprojektowanymi podjazdami o niewielkim nachyleniu. Jeśli powierzchni jest zbyt mało, by wybudować taki obiekt zaspokajający parkingowe potrzeby, wybieramy parkingi wyższe – i tu już optymalnymi rozwiązaniami są windy samochodowe. Jak mówią nam specjaliści z firmy AS-LIFT z Gdańska, inwestorzy coraz chętniej wybierają właśnie parkingi z windami samochodowymi, bo to się po prostu bardziej opłaca. Już nie jest dla nas paradoksem, że zakup windy samochodowej, nawet drogiej, w finalnym bilansie jest tańszy niż dodatkowa rozbudowa, której wymagałaby realizacja parkingu z podjazdami. Projektując i budując wysoki parking z windą samochodową, realizujemy więcej dobrze dostępnych miejsc parkingowych. Nikt oczywiście nie robi tego ot tak – za miejsca parkingowe w miastach się płaci, ktoś na nich zarabia. Najlepszy przykład: parking wielopoziomowy przy osiedlu mieszkalnym. Blisko zlokalizowane, bezpieczne miejsca parkingowe są wykupywane bardzo chętnie, jak dawniej indywidualne garaże przy blokowiskach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter