Artykuł sponsorowany Rodzaje wózków paletowych dla Twojej firmy

Rodzaje wózków paletowych dla Twojej firmy

Dziś na rynku istnieje ogromny wybór rodzajów wózków paletowych. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Wózki transportowe to niezbędne wyposażenie wszystkich miejsc, gdzie musimy przewozić towary na paletach. Takie narzędzie przyśpiesza naszą pracę i czyni ją o wiele bardziej efektywną. Na co zwrócić uwagę przy wyborze właściwego wózka transportowego? Jaki sprawdzi się najlepiej?

Polski producent wózków transportowych i paleciaków Zakrem to firma, do której warto zwrócić się, jeśli szukamy odpowiedniego dla naszej firmy wózka transportowego. Firma specjalizuje się w produkcji profesjonalnych urządzeń do przewozu towarów na paletach. W ofercie Zakrem  znajdą Państwo między innymi wózki platformowe, transportowe i podnośniki magazynowe. Odpowiadając na potrzeby klientów, oferują również urządzenia warsztatowe, wózki taczkowe, koła i zestawy kołowe, szafy i meble, drabiny, regały i pojemniki oraz rusztowania. Pracownicy firmy to zespół profesjonalistów, dlatego, na co dzień można również skorzystać z dodatkowych usług firmy: malowania proszkowego, cięcia laserem czy obróbki i skrawania metali. Do każdego klienta podchodzą indywidualnie, oferując wysokiej jakości produkty oraz usługi.

Jak wybrać odpowiedni wózek paletowy?

Decydując się na wybór właściwego wózka paletowego, warto przeanalizować kilka aspektów. Przede wszystkim ważna jest długość wideł wózka paletowego oraz jego udźwig. Najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne są wózki paletowe o długości wideł 1150 mm i o udźwigu 2500 kg. Krótsze sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach lub gdy w firmie są wąskie korytarze. Dłuższe ułatwiają przewóz nietypowych produktów jak blachy czy panele. Ważna jest również szerokość całego wózka, która może uniemożliwić poruszanie się pojazdu w ciasnych korytarzach. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane są kółka przy wózku. Nowością jest stosowanie kółek ze specjalnego poliuretanu o bardzo wysokim stopniu sprężystości, które w rezultacie są ciche w czasie jazdy, bezśladowe. Wózki na tych kółkach mają mniejszą siłę uciągu i praca jest lżejsza. Firma Zakrem oferuje takie wózki. Wymienić można jeszcze koła wykonane z poliamidu – twarde, odpowiednie do posadzek betonowych, odporne w wysokim stopniu na chemikalia.  Jeśli przyjdzie nam pracować na terenie, na którym jest pewien spadek podłoża, trzeba również wybrać wózek z hamulcem nożnym. Zagwarantuje to bezpieczeństwo pracy z takim urządzeniem. Niektóre wózki wyposażone są również w wagę, która pozwala na ważenie przewożonego ładunku.

Wózki paletowe do zadań specjalnych

Ręczne wózki paletowe dostępne w firmie Zakrem:

  • wózki malowane,
  • wózki ocynkowane,
  • wózki nierdzewne idealne dla przemysłu spożywczego (zakłady przetwórstwa, mleczarnie, zakłady drobiarskie i rybne)
  • wózki antyelektrostatyczne do pracy w środowisku elektronicznym.

Oferowane są także wózki podnośnikowe nożycowe z podporą i rolką umożliwiającą jazdę przy podniesionych widłach powyżej 360 mm. Wózki podnośnikowe masztowe z regulowanym rozstawem wideł przydadzą się do podnoszenia nietypowych ładunków. Wózki elektryczne podnośnikowe masztowe to idealne rozwiązanie do hal i magazynów, gdzie konieczne jest podnoszenie ciężkich ładunków.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas