Artykuł sponsorowany Rodzaje wózków magazynowych 

Rodzaje wózków magazynowych 

Magazyn to miejsce, w którym przeprowadzanie prac i zarządzanie ładunkami nie byłoby możliwe bez wykorzystania odpowiedniego sprzętu. Mowa tutaj przede wszystkim o konstrukcjach do przechowywania towarów. Oprócz w takich przestrzeniach nie może zabraknąć również wózków magazynowych, które służą zarówno do magazynowania, jak i transportowania przedmiotów. Jakie są rodzaje wózków magazynowych i czym się charakteryzuje każdy z nich?

Czym są wózki paletowe i wózki do transportu skrzyń? 

W halach magazynowych można zauważyć wiele różnych urządzeń wykorzystywanych do transportowania i gromadzenia ładunków. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze, które przydają się niemal w każdym przedsiębiorstwie, to zaliczamy do nich między innymi wózki do transportu skrzyń, które mogą mieć różny udźwig, długość, szerokość, wysokość oraz głębokość roboczą, dzięki czemu łatwo je dobrać do aktualnych potrzeb. Dobrej jakości wózki do transportu skrzyń są wyposażone w koła klasy przemysłowej, a do tego mają wzmocnioną pełną uszczelkę dolną i zostały pomalowane elektrostatycznie.

Konstrukcją, której nie może zabraknąć w żadnym magazynie, jest bez wątpienia wózek paletowy. O to, co należy o nim wiedzieć, zapytaliśmy specjalistę, producenta stojaków, który wyjaśnił:

- Wózki paletowe to najpopularniejsze produkty, które są wykorzystywane w magazynach czy na halach produkcyjnych. Paleciaki są wyposażone w system podnoszenia, który jest oparty na mechanizmie hydraulicznym. Praca odbywa się zatem przez wytwarzanie ciśnienia hydraulicznego przez pompkę. Są przeznaczone do transportowania ładunków paletowych, umożliwiając szybkie i bezpieczne przewożenie produktów.

Wózki typu A do transportu szyb, wózki typu L i wózki blaty robocze 

Kolejnym rodzajem urządzenia transportowego, który przydaje się w wielu przedsiębiorstwach zajmujących się przemysłem, jest wózek typu A do transportu szyb, który umożliwia bezpieczne mocowanie produktów z obu stron. Następnie warto zwrócić uwagę na wózki typu L. Tego typu sprzęty są dedykowane do transportowania materiałów po jednej stronie wózka. Wyróżniają się stabilnością – ryzyko przewrócenia się wózka czy obsunięcia przewożonego przedmiotu jest ograniczone do minimum.

Przedsiębiorcy nierzadko inwestują też w wózki blaty robocze, które są wyposażone w koła klasy przemysłowej. Warto również wspomnieć o wózkach do sortowania szkła, czyli tak zwanych harfach. Nadają się do przechowywania delikatnych materiałów i mogą mieć różną liczbę przegród. Dobór odpowiednich wózków magazynowych musi być uzależniony od tego, jakie materiały znajdują się na konkretnej hali.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas