Artykuł sponsorowany Roboty przemysłowe od firmy ABIS: rewolucja w automatyzacji produkcji

Roboty przemysłowe od firmy ABIS: rewolucja w automatyzacji produkcji

W dobie dynamicznego rozwoju technologii coraz więcej firm decyduje się na inwestycję w zaawansowane systemy automatyczne, które zrewolucjonizowały tradycyjny proces produkcji. Roboty przemysłowe, bo to o nich, stają się kluczem do osiągnięcia sukcesu na rynku gospodarczym. Nasza firma ABIS z siedzibą w Rząsce zaprasza do współpracy przedsiębiorców, którzy chcą korzystać z tych innowacyjnych rozwiązań. Jakie korzyści płyną z wdrożenia robotów i jakie są główne obszary ich zastosowania?

Kompleksowe podejście do robotyzacji procesów

Nasi eksperci oferują swoją wiedzę oraz umiejętności analitycznego myślenia, aby pomóc przedsiębiorstwom, świadomie zarządzać wytwarzaniem produktów. Zastosowanie robotów przemysłowych pozwala na znaczną optymalizację kosztów oraz poprawę wydajności linii technologicznych. Dzięki opracowanej na przestrzeni lat specjalizacji, jako firma ABIS, jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom kompleksowe usługi w zakresie wdrażania robotów przemysłowych w różnych obszarach produkcji.

Wybrane obszary zastosowania robotów przemysłowych

Oto przegląd najważniejszych obszarów zastosowań robotów przemysłowych oraz korzyści płynących z ich zastosowania:

  • Obsługa maszyn CNC i wtryskarek: Dzięki zastosowaniu robotów przemysłowych przy obsłudze maszyn CNC i wtryskarek automatyzuje się odbiór produktu z maszyny i kontrolę jakości. W przypadku maszyn CNC robot ponadto może włożyć produkt w narzędzie obrabiarki po uprzednim pobraniu go, dzięki pomocy systemów wizyjnych, spośród innych produktów luźno ułożonych w skrzyni. Automatyzacja redukuje koszty stałe, poprawia wydajność procesu i jakość produktu.

  • Naklejanie taśm i formatek: kolejnym obszarem zastosowania robotów przemysłowych jest naklejanie taśm oraz formatek na produkty z tworzyw sztucznych i metali. Dzięki szybkości i precyzji robotów oraz zastosowaniu narzędzi do właściwego pozycjonowania produktów osiągamy większą powtarzalność, stałą jakość i kontrolę nad parametrami procesu dzięki czujnikom i zapisowi danych o każdej wyprodukowanej sztuce.

  • Przenoszenie produktów pomiędzy maszynami: automatyzacja procesów przenoszenia produktów pomiędzy maszynami to jedno z kluczowych zastosowań robotów przemysłowych w linii produkcyjnej. Dzięki nim przedsiębiorstwo może zoptymalizować czas oraz koszty związane z logistyką wewnętrzną. Linia produkcyjna to zazwyczaj kilka maszyn, przez które produkt musi przejść kolejno. Zastosowanie to tego celu robotów w większości jest możliwe i ostatecznie praca operatora sprowadza się do uzupełnienia skrzyń z komponentami na początku linii i odbiorze skrzyń z gotowym produktem na końcu linii przy czym, zarówno dostarczanie komponentów, jak i odbiór produktu i odesłanie do magazynu może wykonać robot autonomiczny AGV.

  • Automatyzacja kontroli, w tym kontroli wizyjnej produktów: wdrażanie robotów przemysłowych pozwala również na automatyzację procesów kontroli jakości produkowanych elementów. Wykorzystanie systemów wizyjnych umożliwia błyskawiczną i dokładną identyfikację ewentualnych wad i nieprawidłowości, co prowadzi do wyższej jakości finalnych produktów oraz wyeliminowania ryzyka odrzucenia całej partii produkcji przez klienta końcowego.

Jeśli chcesz wprowadzić innowacje do swojego przedsiębiorstwa, zapoznaj  się z ofertą naszej firmy ABIS. Współpracując z nami, możesz być pewien, że otrzymasz dostęp do najnowszej technologii oraz wsparcie ekspertów. Pomożemy Ci wdrożyć roboty przemysłowe w swoim biznesie. Taka inwestycja to przepustka do osiągnięcia sukcesu na rynku gospodarczym oraz uzyskania konkurencyjnej przewagi nad innymi podmiotami.

Opracowanie:

ABIS Sp. z o. o. Spółka Komandytowa

Rząska , Kamienna 17

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas