Materiał Partnera Ramy transportowe typu „C” – czym są i gdzie sprawdzą się najlepiej?

Ramy transportowe typu „C” – czym są i gdzie sprawdzą się najlepiej?

Nowoczesne procesy produkcyjne przyczyniły się do tego, iż zaistniała  konieczność zaprojektowania nowoczesnych urządzeń, służących do transportu bliskiego. Ich głównym zadaniem jest poprawa wydajności konkretnego magazynu. Wśród wielu dostępnych na rynku ofert szczególnie atrakcyjnie prezentują się platformy transportowe typu „C”. Co warto o nich wiedzieć?

Ramy transportowe typu „C” – do czego służą?

Ramy transportowe typu „C” swoją ogromną popularność zawdzięczają przede wszystkim uniwersalności zastosowania. Dzięki przemyślanej konstrukcji  urządzenia tego typu mogą służyć do transportu  różnego rodzaju ładunków, których masa nie przekracza 1600 kg. Zasadniczym materiałem zastosowanym do budowy ram transportowych jest stal ocynkowana, posiadająca doskonałe właściwości w zakresie wytrzymałości mechanicznej oraz odporności na warunki atmosferyczne. Ramy transportowe typu „C” można zatem z powodzeniem stosować  zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Kierowanie ramą  za pomocą dyszla  przenoszone jest  na wszystkie koła, co zapewnia świetną stabilność przy wysokich prędkościach, hamowaniu oraz ostrym skręcaniu. Ramy typu „C” mogą zostać również wyposażone w różne typy wideł.

Ogromną zaletą ram transportowych jest również to, iż mogą one zostać zaprojektowane    i wykonane  z uwzględnieniem konkretnych potrzeb inwestora. Dotyczy to zarówno  wymiarów ramy, jak i jej nośności.

Co jeszcze warto wiedzieć o platformach transportowych typu „C”?

Ramy transportowe typu „C” – największe korzyści

Zastosowanie ram transportowych to przede wszystkim gwarancja  wydajności przeładunkowej, związanej z bliskim transportem różnych ładunków. Jako że urządzenia tego typu przewidziane  są do poruszania się po wcześniej wytyczonej trasie zawsze można mieć pewność, iż towary dotrą w wyznaczone miejsce w odpowiednim czasie. Nie można pominąć także czynników bezpośrednio i pośrednio związanych z ergonomią. Są to urządzenia bardzo intuicyjne w obsłudze. Ponadto charakteryzują się bardzo cichą pracą, co może mieć szczególne znaczenie   w pomieszczeniach zamkniętych.

Ramy transportowe typu „C” nie są jednak urządzeniami  dostępnymi w każdym sklepie. Aby stać się ich właścicielem, trzeba złożyć zapytanie ofertowe to specjalistycznych firm, zajmujących się sprzedażą nowoczesnych rozwiązań na potrzeby wyposażenia magazynów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Still Polska, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu zdążyła wyrobić sobie opinię jednej z najlepszych w skali całego kraju. Inwestorzy mogą liczyć tu przede wszystkim na bardzo atrakcyjne ceny oraz bardzo rozbudowaną ofertę asortymentową.

Podziel się