Artykuł sponsorowany Przekładanie walcowo-stożkowe – czym wyróżniają się najlepsze z nich?

Przekładanie walcowo-stożkowe – czym wyróżniają się najlepsze z nich?

Technologie przemysłowe projektowane są obecnie w taki sposób, aby przede wszystkim zwiększyć moc przerobową urządzeń, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów eksploatacyjnych. Istotne jest także to, aby każdy element np. parku technologicznego w ośrodku przemysłowym, był jak najbardziej trwały. Nawet kilkugodzinny zastój produkcyjny, może bowiem doprowadzić do znacznych strat finansowych. Przykładem urządzenia, którego poziom natężenia pracy jest bardzo wysoki, a co za tym idzie musi sprostać ono wysokim oczekiwaniom, są przekładanie walcowo-stożkowe. Poznaj najlepsze z nich!

Nowoczesne przekładanie dla przemysłu

Jeśli chodzi o przykład wysokiej technologii przemysłowej, stanowią ją między innymi nowoczesne przekładanie walcowo-stożkowe, które przede wszystkim wykorzystywane są przy różnego rodzaju liniach technologicznych, przy mieszalnikach, przy młynach kulkowych, czy też przy innych urządzeniach transportu bliskiego.  Warto przy tym wiedzieć, że obecnie, wiele producentów tychże sprzętów, stawia na konstrukcje albo projektowane na specjalne zamówienie tak, aby idealnie dopasować przekładnie do środowiska pracy klienta, lub też na rozwiązania uniwersalne, które pozwalają zastosować dany produkt przy różnego typu technologiach, np. taśmach przenośnikowych, gdzie należy wykluczyć zmianę kierunku obrotów.

Czym wyróżniają się nowoczesne przekładanie?

Jak już wspomniano nowoczesne przekładanie, należą dzisiaj do techniki walcowo-stożkowej. Ich konstrukcja powinna być lekka i jak najbardziej skondensowana, a także modułowa oraz elastyczna tak, aby można było ją dostosować do wymagań danego parku maszynowego. Najważniejsze jest jednak to, aby sprzęt zapewniał bardzo wysoki moment obrotu, przy jednocześnie znacznej wytrzymałości na obciążenia. Najlepsze przekładanie walcowo-stożkowe, muszą bowiem zapewnić odpowiedni napęd dla takich zaawansowanych maszyn, jak taśmociągi, wytłaczarki, miksery, czy mieszadła. Istotne jest zatem dla ich prawidłowego funkcjonowania, aby przekładnia była wyposażona w specjalny ogranicznik cofania, co umożliwia szybką zmianę obrotów.

Przekładania walcowo-stożkowa marki NORD

Jedne z najlepszych przekładni walcowo-stożkowych na rynku światowym, oferuje marka NORD, która opracowała między innymi uniwersalną obudowę dla tych sprzętów sygnowaną linią UNICASE. Stanowi ona najwyższą technologię napędową, która wykazuje olbrzymią odporność na obciążenia osiowe i promieniowe. Dowodem na to jest niesamowicie niski poziom hałasu takich urządzeń, jak przekładni MAXXDRIVE, której poziom mocy to 1500 kW, przy momencie obrotowym do 250000 Nm! Warto przy tym wiedzieć, że te urządzenia, są możliwe do zamontowania  w sześciu różnych pozycjach, a na jakość pracy i żywotność, znacznie wpływają powiększone łożyska wałeczkowe, koła przekładni wykonanie z aluminium nawęglanego, a także dostępność w wersji 2 i 3-stopniowej. Z pełną specyfikacją produktu, warto zapoznać się na stronie www producenta. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas