Artykuł sponsorowany  Przecinarka tlenowa CNC wykorzystywana przez Hartmak w produkcji elementów stalowych

Przecinarka tlenowa CNC wykorzystywana przez Hartmak w produkcji elementów stalowych

Konstrukcje i elementy stalowe powstają w odpowiednich procesach pozwalających na utrzymanie właściwej jakości i standardów określonych w normie EN 1090-2. Jednym z nim jest obróbka uwzględniająca m.in. odpowiednie docięcie. Firma Hartmak wykorzystuje przy produkcji przecinarką tlenową CNC. Warto wiedzieć, w jaki sposób działa tego rodzaju urządzenie oraz dlaczego jest stosowane przez zakład przy wykonawstwie konstrukcji stalowych.

Czym jest przecinarka tlenowa CNC?

Przecinanie z wykorzystaniem tlenu stanowi jeden z podstawowych sposobów obróbki stali Proces ten był dopracowywany, aż został w pełni zautomatyzowany. Dzięki temu systemowi poprawia się bezpieczeństwo pracowników, których jedynym zadaniem jest odpowiednie zaprogramowanie urządzenia.

Przecinarka tlenowa CNC pozwala na uzyskanie dokładnych i w pełni powtarzalnych cięć, dzięki czemu jakość wyrobu zostaje utrzymana zgodnie z założeniami projektowymi

– dodaje ekspert firmy  Hartmak. Tego rodzaju urządzenie opiera się o głowicę osadzoną na ruchomym ramieniu, które jest podłączone do komputera. Odpowiednio wprowadzony program umożliwia sterowanie ruchem platformy. Specjalista przedsiębiorstwa musi również ustawić zawór, poprzez dostosowanie wysokości i mocy cięcia, to wymaga wiedzy oraz doświadczenia, które mają pracownicy przedsiębiorstwa.

Dlaczego firma Hartmak wykorzystuje palnik tlenowy?

Przedsiębiorstwo Hartmak w swoich urządzeniach wykorzystuje palnik tlenowy. Jest on stosowany, ponieważ sprawnie tnie materiały konstrukcyjne o różnej grubości, zarówno ze stal niskostopowej, jak i niskowęglowej. Przecinarka tlenowa CNC jest ponadto wyposażona w pełni zautomatyzowany system zapalania, czujnik wysokości, przy możliwości ręcznego ustawienia kąta cięcia. Tego rodzaju maszyna pozwala samodzielnie ustawić parametry oraz zoptymalizować kolejne etapy od podgrzewania, przez przebijanie, po cięcie materiału. W ten sposób znacznie przyspiesza się realizację przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności procesu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter