Materiał Partnera Podział rozdzielnic elektrycznych firmy Nao-Plast Producent rozdzielnic elektrycznych i gazowych

Podział rozdzielnic elektrycznych firmy Nao-Plast Producent rozdzielnic elektrycznych i gazowych

Rozdzielnice elektryczne firmy Nao-Plast to najważniejsze elementy instalacji elektrycznych, które dbają o prawidłowe funkcjonowanie całego układu. Ich rolą jest rozdzielanie, przesyłanie i przetwarzanie energii elektrycznej. Zwykle są one stosowane w dużych zakładach przemysłowych i przedsiębiorstwach oraz w budynkach mieszkalnych. Dowiedz się więcej o podziale rozdzielnic i ich zastosowaniu oraz o ofercie tego przedsiębiorstwa.

Podział rozdzielnic elektrycznych i ich zastosowanie

Rozdzielnice elektryczne można klasyfikować z uwzględnieniem różnych kryteriów. Najważniejszy podział uwzględnia napięcie znamionowe. Wówczas wyróżnić można rozdzielnice nn, czyli niskiego napięcia, rozdzielnice Sn, czyli średniego napięcia, rozdzielnice Wn, czyli wysokiego napięcia oraz rozdzielnice Nn, czyli najwyższych napięć.

Inny podział dotyczy kwestii konstrukcji. Najmniejsze gabarytowo są rozdzielnice tablicowe. Wykorzystuje się je głównie w przypadku klientów indywidualnych oraz w budownictwie mieszkalnym i lokalach usługowych.

Nie spełniają one jednak odpowiednich wymagań, aby stosować je w przypadku obiektów przemysłowych. W takich miejscach sprawdzają się bowiem rozdzielnice skrzynkowe, pracujące na natężeniach rzędu kilkuset amperów

– mówi przedstawiciel firmy Nao-Plast.

Budowa tego rodzaju rozdzielnic elektrycznych opiera się na kilku skrzynkach połączonych ze sobą w jeden układ. Kolejny rodzaj rozdzielnic, wyróżniany w klasyfikacji z uwagi na konstrukcję, to rozdzielnice szafowe. Są to najbardziej zaawansowane rozwiązania, które pracują na najwyższych prądach roboczych, rzędu kilku tysięcy amperów. Stosuje się je w obiektach przemysłowych i infrastrukturalnych.

Oferta firmy Nao-Plast

W firmie Nao-Plast zamówić można właściwie każdy rodzaj rozdzielnicy. Przedsiębiorstwo to wykonuje bowiem projekty pod indywidualne zamówienie, adekwatnie do potrzeb klienta, zarówno w kwestii ostatecznych wymiarów, jak i konfiguracji gniazd. Oferta tego producenta dedykowana jest dla klientów indywidualnych oraz dla odbiorców hurtowych.

Wybór odpowiedniej rozdzielnicy nie jest łatwy, bowiem na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych propozycji. Osoba nieposiadająca rozległej wiedzy w tym zakresie, z pewnością będzie więc miała kłopot z wybraniem właściwego rodzaju. Między innymi właśnie dlatego warto zdecydować się na skorzystanie z usług opisywanej firmy, ponieważ klienci tego przedsiębiorstwa mogą liczyć na fachową pomoc i doradztwo techniczne na etapie dokonywania wyboru. Współpraca z nią to także gwarancja solidnego wykonania, terminowości i atrakcyjnych cen.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas