Artykuł sponsorowany Podstawowe metody obróbki metali

Podstawowe metody obróbki metali

Realizując jakieś przedsięwzięcia, niezależnie od tego czy są to zlecenia publiczne, czy prywatne, należy skorzystać z fachowców zajmujących się obróbką metali. To dzięki ich pracy możliwe jest wykonanie ławek, drzwi stalowych, czy wiat stalowych. Jednakże to tylko część rzeczy jakie mają do zaoferowania firmy z tej branży, ponieważ z metalu można wykonać znacznie więcej produktu. Zatem jak wygląda obróbka metali i co można dzięki temu stworzyć?

Główne usługi oferowane w branży obróbki metali

Chcąc stworzyć jakieś rzeczy z elementów metalowych musimy znać się na obróbce tego materiału. W przypadku, gdy nie wiemy jak się zabrać za takie rzeczy lub nie mamy sprzętów umożliwiających ich wykonanie, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która na co dzień zajmuje się obróbką metali. Firmy zajmujące się obróbką metali oferują szerokie i zróżnicowane usługi. Jak dowiedzieliśmy się od eksperta w tej dziedzinie z firmy DEMARKO Steel Services z Bytomia, jednymi z najpopularniejszych zadań, jakie należą do fachowców z tej branży są między innymi:

  • cięcie laserem,
  • gięcie blach,
  • cięci plazmowe,
  • cięcie gazowe,
  • malowanie proszkowe,
  • malowanie hydrodynamiczne.

Na czym polegają główne usługi związane z obróbką metali?

Obróbka metali jest szeroko rozumianym pojęciem. Jest to szereg procesów prowadzących do zmiany kształtów elementów. Do obróbki metali używa się odpowiednich technologii. Obróbkę metali podzielić można na trzy główne rodzaje, wśród których wyróżniamy:

  • obróbkę skrawaniem,
  • obróbkę plastyczną,
  • obróbkę cieplną.

Jedną z najpopularniejszych metod obróbki metali jest cięcie laserem. Do tego procesu wykorzystuje się różnego rodzaju specjalistyczne maszyny, np. TRUMPF TruLASER 3030 lub TRUMPF TruLASER 3030 BE. Użycie takich maszyn zapewni wysoką wydajność, a także dobrą jakość ciętych elementów. Ponadto dzięki specjalistycznemu sprzętowi możliwe jest maksymalne wykorzystanie materiału, a kształt za każdym razem będzie taki sam. Firmy specjalizujące się w cięciu laserowym metali oferują cięci różnych grubości blach, w zależności od typu materiału. Podczas cięcia stali czarnej, materiał nie powinien przekraczać 20 mm grubości, cięcie stali nierdzewnej wymaga grubości materiału nieprzekraczającej 12 mm, a grubość ciętych materiałów aluminiowych nie powinna przekraczać 8 mm.

Innym rodzajem cięcia metali jest cięcie gazowe. Do tego procesu niezbędny jest fachowy sprzęt taki jak wypalarka tlenowa. Możliwości techniczne tego sprzętu pozwalają między innymi na:

  • jednorazowe cięcie 6 arkuszy blach (o wymiarach 2000 mm x 12000 mm),
  • cięcie stali węglowej o grubości do 300 mm,
  • obróbkę detali XXL.

Niezależnie od tego, w jaki sposób chcemy dokonać obróbki naszego materiału, firmy specjalizujące się w tej branży posiadają sprzęt umożliwiający niemalże każdą pracę związaną z obróbką materiałów metalowych. Firmy z tej branży oferują wiele rodzajów cięć metali, dlatego każdy klient powinien być zadowolony z usług takiej firmy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas