Materiał Partnera Pasta wodoczuła, czyli produkt, który wykryje wodę w Twoim paliwie

Pasta wodoczuła, czyli produkt, który wykryje wodę w Twoim paliwie

Oszustwa zdarzają się wszędzie. Każdego dnia setki tysięcy osób zostaje oszukana w różnoraki sposób. Takie rzeczy zdarzają się także na stacjach benzynowych. Często można się spotkać z paliwem, które jest wzbogacone o niemile widziane dodatki. O czym mowa? Jak z tym walczyć? Zapytaliśmy eksperta i sprawdziliśmy sposoby walki z tego typu oszustwami.

Oszustwa na stacjach

Poprosiliśmy o wypowiedź eksperta Włodzimierza Jaszczaka, właściciela firmy, która zajmuje się produkcją pasty wodoczułej. Wielu przedsiębiorców, często są to właściciele stacji benzynowych, stosuje taką taktykę, że dodaje do paliwa wodę lub rozpuszczalnik, częściej wodę. Można by się zastanawiać, po co? Jak to się mówi, jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. I tak właśnie jest w przypadku tego typu oszustw - chodzi o zaoszczędzenie i zarobienie pieniędzy. - twierdzi Włodzimierz Jaszczak.

Jak walczyć z tego typu oszustwami?

Jednym ze sposobów walki z tego typu oszustwami jest sprawdzanie jakości paliwa po każdym tankowaniu samochodu. Możemy to zrobić za pomocą prostego w użyciu produktu, jakim jest pasta wodoczuła. Sposób jej używania jest bardzo łatwy, z pewnością każdy sobie z tym poradzi. Głównym zadaniem tego produktu jest wykrycie wody (H20) w zbiornikach zawierających paliwa lub pochodne ropy naftowej.

Mimo że używanie pasty wodoczułej jest naprawdę nieskomplikowane, to czujemy się w obowiązku, aby krok po kroku opisać sposób jej używania. Po pierwsze, nanosimy cienką warstwę na łatę pomiarową, a następnie pokrywamy fragment łaty pastą na wysokości, gdzie spodziewana jest obecność wody. Następnie tę łatę zanurzamy do najniższego punktu zbiornika i czekamy kilka sekund (około 5) i wynurzamy. Jeżeli w paliwie zostanie wykryta woda - pasta się przebarwia (z jasnego różu w ciemny). Uwaga - pastę należy nanosić na powierzchnię suchą i odtłuszczoną.

Pasta wodoczuła

Pastę wodoczułą bez najmniejszego problemu kupimy przez Internet. Jej cena zaczyna się od 40 zł, a kończy się na 120 zł - wszystko zależy od tego, na jaką gramaturę się zdecydujemy.

Podsumowując, pasta wodoczuła to bardzo dobry i przede wszystkim wiarygodny produkt, który pozwala dowiedzieć się, czy paliwo zawiera niemile widziane dodatki. Ceny paliw są naprawdę różne, a ich ceny ciągle ulegają zmianom, lecz bez wątpliwości możemy stwierdzić, że zawsze płacimy za nie niemałe pieniądze, a dzięki takiemu produktowi możemy sprawdzić, czy stacja benzynowa, w której jesteśmy stałymi klientami, jest uczciwa.

Opracowanie:

Alchem Włodzimierz Jaszczak

Strzelce Krajeńskie , Chrobrego 13B lok. 9

Podziel się