Artykuł sponsorowany Obróbka drewna w tartaku Trak Serwis Tartak Mobilny Grzegorz Siarniak?

Obróbka drewna w tartaku Trak Serwis Tartak Mobilny Grzegorz Siarniak?

Drewno jest jednym z podstawowych surowców budowlanych. Zapotrzebowanie na materiał jest ogromne, zanim jednak zostanie wykorzystany podlega obróbce w tartaku Trak Serwis Tartak Mobilny Grzegorz Siarniak.  Dopiero gdy zostaje poddane odpowiednim procesom, może zostać użyte jako: deski, więźba dachowa, bale, kantówki itd.  Dobrze, gdy firma dojedzie do nas i na miejscu wykona usługi.

Cięcie drewna w tartaku Trak Serwis Tartak Mobilny Grzegorz Siarniak

Zanim drewno trafi do stolarza czy na budowę, musi być obrobione, przy pomocy odpowiednich metod i narzędzi. Musi być wysuszone w specjalnych pomieszczeniach, następnie obrzynane, które ma przekrój kwadratowy lub prostokątny. Wszystkie boki muszą być równo przycięte. Techniki różnią się w zależności od zastosowań. Dziś nie musimy przewozić drewna do tartaku, bo firma Trak Serwis Tartak Mobilny Grzegorz Siarniak przyjeżdża do nas. Oferuje usługi przecierania drzewa na kantówki, deski, łaty itp. Możemy zlecić cięcie stolarskie w celu wstępnego przygotowania materiału. Nie obrzyna się w tym wypadku pozyskanych w trakcie tarcia elementów tarcicy.

Innym rodzajem obróbki jest cięcie do kantu, które przeprowadza się, w celu uzyskania elementów konstrukcyjnych dla budownictwa

– mówi ekspert

Jak rozwiązać problem z przewozem drewna do tartaku?

Transport drewna jest bardzo skomplikowany. Wymaga przede wszystkim odpowiedniego pojazdu, by nie stanowił zagrożenia dla innych użytkowników drogi. Trzeba się dostosować do przepisów. W 2018 r. Minister Infrastruktury, wprowadził zmiany dotyczące przewozu ładunków, dotyczą m.in. metod mocowania. Nowe wytyczne mówią, że np. drewno powinno opierać się o przednią ścianę lub podobną barierę. Żeby bezpiecznie przewozić materiał, trzeba zadbać najpierw o załadunek. Dlatego tartaki objazdowe jak np. firma Trak Serwis Tartak Mobilny Grzegorz Siarniak, są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ odchodzi nam problem przewozu surowca. Usługi wykonuje na miejscu, m.in. na placu budowy, w lesie, przedsiębiorstwie.  

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas