Artykuł sponsorowany O cechach, zastosowaniu i zaletach pleksi opowiadają specjaliści firmy EMPLAST

O cechach, zastosowaniu i zaletach pleksi opowiadają specjaliści firmy EMPLAST

Pleksi czy inaczej plexi to polimetakrylan metylu, który uzyskiwany jest dzięki polimeryzacji rodnikowej oraz anionowej. Tworzywo to zaliczane do tych syntetycznych otrzymuje odpowiednią formę poprzez obróbkę termoplastyczną z wykorzystaniem granulatu polimerowego. Pleksi produkuje się w postaci półproduktów jako bloki, pręty czy płyty o różnych poziomie nabłyszczenia oraz o różnym poziomie przepuszczalności promieni słonecznych. Gdzie zaś wykorzystuje się pleksi i jakie ma ona zalet? O tym opowiadają specjaliści z firmy producenckiej EMPLAST. To ona tworzy na specjalne zamówienie różne wyroby z pleksi.

Gdzie można zastosować pleksi?

Ze względu na możliwość niemalże dowolnego formowania kształtów pleksi, a także dzięki tworzeniu jej w modelach zabarwionych tworzywo to może być wykorzystane w wielu branżach. Eksperci firmy EMPLAST wykorzystują pleksi między innymi do przygotowywania artykułów reklamowych. Mogą to być szyldy, podświetlane tablice, kasetony, różne elementy dekoracyjne, a także ramki i gadżety reklamowe. Świetnie sprawdzają się one we wnętrzach budynków, jak i na zewnątrz wytrzymując mrozy, upały czy działanie wody i wilgoci. Ekspozycja elementów reklamowych z pleksi na warunki pogodowe nie obniża ich estetyki i żywotności. Czy jednak tylko w reklamie można stosować to tworzywo sztuczne?

Pleksi chętnie wykorzystywane jest we wnętrzarstwie, budownictwie czy meblarstwie. Z tworzywa tego produkuje się osłony balkonowe, zadaszenia, przeszklenia lad sklepowych, ekrany akustyczne czy też klosze lamp i reflektorów. Firma EMPLAST współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami, które zlecają wykonanie z pleksi niestandardowych konstrukcji. Przykładem są personalizowane gabloty, stojaki biurkowe kaskadowe, pojemniki do segregacji odpadów czy mównice gięte oraz wiaty ogrodowe. Pleksi idealnie sprawdza się również jako osłona stanowisk pracy czy recepcji. Pandemia COVID-19 sprawiła, że popyt na wyroby z tego tworzywa znacznie wzrósł.

Poznaj zalety pleksi

Pleksi to materiał, który wyróżnia się niebywałą trwałością. Wytrzymuje on promieniowanie UV, mróz, wilgoć, wodę, niskie i wysokie temperatury, a także nie ulega tzw. korozji biologicznej. Dużą jego zaletą jest prostota w formowaniu różnych kształtów, które mogą być wykończone z precyzją do jednej setnej milimetra. Są to obiekty z branży reklamowej, wnętrzarskiej, meblarskiej, budowlanej, motoryzacyjnej, a także dekoratorskiej. Jak tłumaczą specjaliści z firmy EMPLAST, wyroby z pleksi zawładnęły rynkiem. Duża jest w tym zasługa ceny produkcji półproduktów, a następnie gotowych konstrukcji z pleksi. Jest ona niebywale niska i opłacalna zarówno przy zamówieniach detalicznych, jak i hurtowych.

Kolejną zaletą pleksi jest to, że można ją dowolnie wykańczać. Faktura tworzywa może być błyszcząca lub matowa. Bez problemu – przy użyciu klejów termoutwardzalnych – można do materiału przytwierdzać inne tworzywa, z którymi dobrze się komponuje. Pleksi jest też bezpieczna dla środowiska naturalnego. Może być poddana recyklingowi, a sama tworzona jest z granulatów pozyskanych właśnie w procesach odzysku tworzyw sztucznych.

Realizacja własnych projektów z wykorzystaniem pleksi

Do takich producentów wyrobów z tworzyw sztucznych jak firma EMPLAST zgłaszają się zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi oraz publiczni. Mogą oni liczyć na elastyczną obsługę i tworzenie m.in. reklam z pleksi według własnych koncepcji czy projektów. Zespół EMPLAST z Radwanic wyposażony jest bowiem w nowoczesny park maszynowy CNC, który pozwala na precyzyjną, tanią i błyskawiczną obróbkę różnych tworzyw sztucznych. Prócz pleksi pracownia ta specjalizuje się w obróbce PCV, płyt hips, płyt kompozytowych oraz poliwęglanów. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas