Artykuł sponsorowany Nowoczesne technologie a produkcja opakowań

Nowoczesne technologie a produkcja opakowań

Dziś rozwój technologii umożliwia nam produkcję opakowań o rozmaitych kształtach, wielkości, składzie i przeznaczeniu. Pozwala to na zaspokojenie potrzeb wielu rodzajów przemysłu oraz indywidualnego klienta, który coraz bardziej świadomie dokonuje konsumenckich wyborów.

Przedsiębiorstwo Enterplast istnieje na rynku od 2011 roku i już zdobyło wielu zadowolonych klientów. Zajmujemy się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych, do której wykorzystujemy najnowsze rozwiązania technologiczne. Wytwarzamy opakowania dla przemysłu spożywczego, chemii gospodarczej oraz kosmetyków. Zdajemy sobie sprawę, że równie często, co produkt tak i jego opakowanie ma wpływ na ostateczną decyzję o zakupie. Stąd do naszej pracy wykorzystujemy wyłącznie sprzęty i produkty najwyższej jakości a wszystkie zamówienia realizujemy rzetelnie i terminowo.

Nowoczesne materiały

Nasza firma produkuje opakowania z polietylenu, polipropylenu i polistyrenu. Polietylen to polimer, który wykazuje dużą elastyczność, jest woskowany, przezroczysty i reaguje na temperaturę. Jednak traci swoje właściwości po wystawieniu go na działanie promieni słonecznych lub wilgoci. Wykorzystujemy go do produkcji opakowań, zakrętek do butelek PET. Polipropylen również jest termoplastyczny i cechuje się dużą odpornością na działanie środków chemicznych. Pracuje się na nim metodami wtryskiwania, wytłaczania lub wytłaczania z rozdmuchem. Wykorzystujemy go do tworzenia opakowań w tym folii, pojemników, słojów i butelek. Polistyren to najmniej elastyczna substancja, którą można barwić na dowolne kolory. Jest on wykorzystywany do tworzenia opakowań o skomplikowanych kształtach. Z naszej produkcji schodzą pojemniki gwintowane (słój „kostka”, słój „kula”, słój „wiaderko”), nakrętki i pokrywki z ekspozytorem (pokrywa na tubę z ekspozytorem na lizaki) czy opakowania wykrawane. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie wyprodukować również indywidualne projekty opakowań. Nasi pracownicy to osoby z dużą wiedzą i doświadczeniem, którzy podejmą się realizacji każdego zlecenia. Zamówienia realizujemy zgodnie z założonym harmonogramem pozostając w bezpośrednim kontakcie z klientem.

Nowoczesne technologie

Nasza firma do produkcji opakowań wykorzystuje nowoczesne technologie takie jak technologie skrawania, wtrysku, rozdmuchu, termoformowania, wykrawania i tłoczenia. Dwie do tej pory najważniejsze metody przetwórstwa tworzyw sztucznych polegały na wytłaczaniu i wtryskiwaniu, dziś jednak coraz bardziej docenia się technologię rozdmuchiwania. Pozwala ona na produkcję dużych serii i masowy wyrób opakowań, co zdecydowanie ogranicza koszty produkcji. Korzystając z półfabrykatów z polimerów termoplastycznych i powietrza pod zwiększonym ciśnieniem jesteśmy w stanie wyprodukować dowolne opakowanie. Wytłaczanie z rozdmuchiwaniem pozwala na wytworzenie pojemników o zróżnicowanym kształcie i ze ściankami o różnej grubości. Przeprowadza się je swobodnie lub w formie. Wtryskiwanie z rozdmuchiwaniem bezpośrednie lub sekwencyjne to metoda stosowana, gdy potrzebne jest precyzyjnie dopracowane opakowanie np. pojemnik z szyjką i gwintem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas