Materiał Partnera Nowe oblicze grzejników

Nowe oblicze grzejników

System grzewczy jest bardzo istotnym elementem każdego budynku mieszkalnego, zapewniającym niezbędny w naszej strefie klimatycznej komfort termiczny w chłodnych miesiącach roku. Współczesne grzejniki to dziś nie tylko doskonałe wymienniki ciepła, ale też nowe spojrzenie na wzornictwo.

Ogrzewanie w tradycyjnej formie – relikt przeszłości

Ogrzewanie pomieszczenia warsztatowego czy mieszkania, w którym spędza się wiele godzin dziennie, jest bardzo istotne z punktu widzenia komfortu mieszkańców. Komfort termiczny ma wpływ na nasze zdrowie, dobry wypoczynek, lepsze efekty pracy i korzystniejsze samopoczucie. Ważna bywa też możliwość regulacji poziomu ciepła ze względu na różne potrzeby domowników i dostosowywanie do sytuacji. Najistotniejszy jest wybór odpowiedniej instalacji. Druga połowa sukcesu to dostosowanie jej elementów do stylu wnętrza. W nowoczesnych domach do wystroju przykłada się znaczną uwagę, a estetyka każdego elementu jest istotna. Dotyczy to również wymienników ciepła, dziś już mniej problematycznych i bardziej dyskretnych.

Jeszcze jakiś czas temu grzejniki były kojarzone wyłącznie z żeliwnymi kolosami szpecącymi wnętrze, niemożliwymi do ukrycia, często umieszczanymi w takich miejscach, że pokój stawał się nieustawny. W starszych blokach grzejniki umieszczano nawet na centralnej ścianie, a w kuchniach i łazienkach montowano pod sufitem. Zdecydowanie utrudniało to zawieszanie szafek czy suszarek na bieliznę. W mikroskopijnych kuchniach, gdzie każdy centymetr miejsca miał znaczenie, stanowiło to szczególne utrudnienie. Takie wyposażenie narzucane było przez niewielką dostępność produktów oferowanych przez wytwórców. Dziś firmy takie jak Rettig Heating Sp. z o.o. Oddział w Wałczu oferują dziesiątki wzorów grzejników do rozmaitych wnętrz, od eleganckiego salonu po nowoczesną łazienkę.

Nowoczesne grzejniki dekoracyjne

Zmiany w designie produktów oferowanych do wyposażenia wnętrza następują już od wielu lat. Dotyczy to także grzejników, które przybierają nowe formy, dzięki czemu można dopasować wymiennik ciepła do pomieszczenia i jego stylu. Nie jesteśmy skazani na żeliwne, żeberkowe kolosy czy mało estetyczne panele. Współczesne grzejniki mają tak wiele odmian, wzorów i kolorów, że mogą pełnić nie tylko funkcję grzewczą, ale również dekoracyjną. Planując wyposażenie mieszkania, warto rozejrzeć się w sklepach i dobrać taki rodzaj kaloryfera, który nie będzie szpecił mieszkania, a jednocześnie doskonale spełni swoją funkcję. 

Nowoczesne grzejniki posiadają ażurowe kształty, mniejsze rozmiary i estetyczne wykończenie. Kaloryfery łazienkowe są ciekawymi konstrukcjami z lakierowanych rurek, wygiętych w łuk jak barwna drabinka, walcowatych, okrągłych, esowatych i posiadają jeszcze wiele innych ciekawych form, świetnie sprawdzając się też jako suszarka na ręczniki. Ozdobny grzejnik, jeśli jest usytuowany pomiędzy wysokimi wazonami na szafce, sprawia bardziej wrażenie artystycznego elementu dekoracyjnego niż kaloryfera. Do pokojów dziecinnych można wybrać zabawne grzejniki płytowe w formie barwnych puzzli, albo imitujące kostki do gry czy panele z cyframi i literami.

Podziel się