Materiał Partnera Największe zalety opakowań kartonowych

Największe zalety opakowań kartonowych

Kartony towarzyszą nam w codziennym życiu, jednak stosunkowo rzadko zwracamy uwagę na korzyści, jakie wynikają z ich stosowania. A wystarczy tylko wyobrazić sobie większą przeprowadzkę, by dostrzec, że spakowanie dobytku bez tego typu pudeł, byłoby nie lada wyzwaniem. Kartony są także nieocenioną pomocą dla branży transportowej. Usprawniają przewóz i magazynowanie towarów, zapewniając im jednocześnie ochronę przed uszkodzeniem. Jakie są największe zalety opakowań z tektury?

Duży wybór rozmiarów i modeli

Opakowania tekturowe produkowane są w najbardziej popularnych rozmiarach. Korzystają z nich zarówno producenci dużych sprzętów elektronicznych, jak i jubilerzy. Na rynku dostępne są kartony ponadgabarytowe, paletowe, klapowe i wykrojnikowe. Bogactwo modeli ułatwia dostosowanie pudła do określonych potrzeb. Każdy karton cechuje się dużą estetyką wykonania oraz wytrzymałością.

Pudła, które przeznaczone są do ochrony delikatnych towarów, wytwarzane są z tektury siedmiowarstwowej. Jest ona odporna na zgniatanie płaskie, kolumnowe i ściskanie. Wykazuje też małą wrażliwość na działanie wilgoci. Nawet jeśli w kartonie rozleje się jakiś płyn, nie musimy obawiać się, że tektura rozmięknie, co doprowadzi do uszkodzenia opakowania.

Uniwersalność zastosowań

Kartony są bardzo uniwersalne. Z tektury tworzy się opakowania zbiorcze i jednostkowe, które stosowane są w wielu branżach przemysłowych. Kupując jakikolwiek produkt na polskim rynku, niemalże z całkowitą pewnością można stwierdzić, że będzie on zapakowany w kartonowe pudełko. Dotyczy to także produktów spożywczych. Kartony nie zmieniają bowiem smaku i zapachu przechowywanej w nich żywności.

A jest to kwestia bardzo istotna zarówno dla konsumentów, jak i producentów. Ponadto z kartonów można korzystać wielokrotnie. Jak przekonuje specjalista z firmy Opak Kreft – złożenie takiego pudła zajmuje mniej niż minutę, a do jego przechowywania nie potrzeba wiele miejsca. W dodatku złożony karton można łatwo ukryć przed wzrokiem np. chowając go za szafę. W momencie, gdy będziemy chcieli skorzystać z niego ponownie, wystarczy złożyć całą konstrukcję według wzoru.

Niska cena

Opakowania z tektury są tanie. Wynika to z niskich kosztów produkcyjnych. Tekturę wytwarza się z makulatury, a więc ze starych książek, zadrukowanych arkuszy papieru i niepotrzebnych już nikomu gazet i czasopism. Warto dodać, że kartony są w 100% biodegradowalne, co oznacza, że rozkładają się, nie powodując tym samym zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Zużyte pudła z powodzeniem można również przekazać do recyklingu.

Opracowanie:

Opak Kreft s.c.

Czeczewo , Kieleńska 22

Podziel się