Artykuł sponsorowany Najważniejsze parametry uniwersalnych pras krawędziowych

Najważniejsze parametry uniwersalnych pras krawędziowych

Prasy krawędziowe służą do dokładnego wyginania blachy w celu uzyskania pożądanego kształtu. Maszyny z tej grupy są precyzyjne, zapewniają dużą powtarzalność obrabianych detali oraz wydajną pracę. Korzystnie wpływają na usprawnienie procesów produkcyjnych, a co za tym idzie – optymalizację kosztów pracy zakładu. Jakie są więc najważniejsze parametry uniwersalnych pras krawędziowych? Zobaczmy.

Szerokie zastosowanie

Uniwersalne prasy krawędziowe produkowane są w taki sposób, aby znalazły swoje miejsce w rozmaitych (zarówno małych, średnich, jak i dużych) przemysłowych zakładach produkcyjnych, warsztatach ślusarskich i mechanicznych czy narzędziowniach. Wiele modeli cechuje się kompaktowymi wymiarami, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w pracy w niemal w każdych warunkach. Rozmiar prasy krawędziowej ma także duże znaczenie dla sprawnego transportu urządzenia.

Choć jej głównym zadaniem jest precyzyjne gięcie arkuszy blach pod wybranym kątem, prasa ta zapewnia wiele możliwości zastosowania, dlatego sprawdza się na różnych stanowiskach produkcyjnych. Uniwersalności maszynie dodaje także opcja dostosowania jej parametrów pracy do obrabianych detali i materiałów – zależnie od grubości blachy oraz długości gięcia.

Możliwość wymiany narzędzi

Dużym atutem uniwersalnych pras krawędziowych jest możliwość wymiany narzędzi, takich jak stemple oraz pryzmy gnące. Dzięki temu możesz z łatwością dostosować tryb pracy do rodzaju obróbki, a także obrabianego elementu. Niektóre modele mają również możliwość otwierania górnej belki. Takie udogodnienie pozwala na pracę z zamkniętymi detalami i wyginanie ich pod określonym kątem.

Co więcej, renomowani producenci maszyn do obróbki plastycznej metalu, tacy jak UltraPras, często umożliwiają indywidualne dostosowanie maszyny do zapotrzebowania i specyfiki pracy konkretnego zakładu oraz oferują do nich opcjonalne wyposażenie. Dzięki temu prasy zyskują na funkcjonalności niezbędnej w danym miejscu, usprawniając produkcję.

Pozostałe parametry

Spośród pozostałych najważniejszych parametrów pras krawędziowych należy wymienić:

  • maksymalną szerokość arkusza giętej stalowej blachy, która może wynosić nawet 1250 mm przy grubości 5 mm,

  • siłę nacisku, która może wynosić 32 tony,

  • silnik o mocy 3 kW.

Prasy krawędziowe to urządzenia wyjątkowo proste i intuicyjne w obsłudze, niezwykle trwałe, z szybko oraz łatwo ustawianym zderzakiem. Zapewniają cichą oraz bardzo wydajną pracę, a także sprawdzą się w wielu różnych miejscach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas