Artykuł sponsorowany Najważniejsze czynniki przy wyborze wózka widłowego

Najważniejsze czynniki przy wyborze wózka widłowego

Wózki widłowe są niezbędne wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność przetransportowania towarów o dość dużych gabarytach. Najczęściej stosuje się je w przypadku powierzchni magazynowych, a także placów budowy, a wybór tego typu urządzeń zależy od kilku niezwykle ważnych czynników. Spójrzmy, jakie aspekty powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze odpowiedniego dla nas wózka widłowego.

Sposób zasilania

Jednym z najważniejszych kryteriów, które musimy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego wózka widłowego, jest sposób jego zasilania. Ma ono bowiem ogromny wpływ na możliwości w kwestii zastosowania tego urządzenia w określonym miejscu. W kontekście zasilania wózka widłowego mamy bowiem możliwość zakupu maszyn zasilanych elektrycznie, wózków widłowych z silnikiem diesla oraz takich, gdzie wykorzystuje się paliwo LPG. Ponadto, wózki elektryczne to urządzenia nadające się zarówno do pracy w zamkniętych pomieszczeniach, jak i na otwartej przestrzeni, natomiast wózki widłowe zasilane gazem LPG lub te z silnikiem diesla ze względów bezpieczeństwa możemy stosować tylko na otwartych przestrzeniach.

Rodzaj wózka widłowego

Kiedy wybraliśmy już wózek widłowy o odpowiednim zasilaniu, możemy przystąpić do kolejnej części związanej z wyborem tego urządzenia, która dotyczy oczywiście funkcjonalności danego wózka widłowego. Od niej z kolei będzie zależeć, jaki rodzaj towarów czy też prac wykonamy dzięki nim. W przypadku wózków widłowych możemy postawić na przykład na wózki widłowe boczne – umożliwiające przewożenie towarów o sporej długości lub wózki podnośnikowe, które są dostępne między innymi w ofercie firmy Delfi z Rybnika. Tego typu wózki cechuje dobre dostosowanie do podnoszenia towarów o sporych gabarytach na duże wysokości. Ponadto, mamy tutaj do wyboru także wózki skrętne umożliwiające swobodne poruszanie się po wąskich i krętych powierzchniach. Istnieją również wózki widłowe terenowe, wózki wysokiego składowania czy też modele systemowe.

Pozostałe istotne czynniki

Szukając wózek widłowy, warto wziąć pod uwagę także kilka innych istotnych czynników takich jak chociażby rodzaj kół bądź ogumienia w danym urządzeniu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ istnieją zarówno bardzo gładkie i równie powierzchnie, jak i tereny wymagające zastosowania nieco bardziej wytrzymałych rozwiązań w kwestii kół. Wybierając tego typu sprzęt, musimy także kierować się czynnikami serwisowymi, które będą czekały nas w przyszłości, więc warto w tym celu sprawdzić przede wszystkim dostępność części zamiennych do danego wózka widłowego. W przypadku tego rodzaju sprzętów dobrze jest także przyjrzeć się maksymalnemu udźwigowi danego urządzenia, bowiem ta kwestia również może okazać się kluczowa w kontekście wykonywanych przez nas prac.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas