Materiał Partnera Na czym polega serwis i naprawa pomp próżniowych w firmie Vacuum-Tech?

Na czym polega serwis i naprawa pomp próżniowych w firmie Vacuum-Tech?

Pompy próżniowe to maszyny stworzone do sprężania powietrza. Ich zadaniem jest wytworzenie i utrzymanie podciśnienia w określonej zamkniętej przestrzeni. Praca pomp próżniowych polega na zasysaniu gazów z pomieszczenia lub przedmiotu i wtłaczaniu ich do otoczenia. Urządzenia te znajdują zastosowanie między innymi  w hutnictwie, układach chłodniczych, pakowaniu żywności i laboratoriach. Na czym polega ich naprawa? Jak dbać o pompę próżniową olejową i inne rodzaje tych maszyn?

Na czym polega remont pompy próżniowej?

Remont czy też regeneracja pompy próżniowej ma na celu przywrócenie jej do pierwotnego stanu. Przy używaniu urządzeń tego rodzaju należy pamiętać o tym, aby regularnie oddawać je do serwisu. Dzięki takim zabiegom profilaktycznym można znacznie poprawić wydajność pompy, a także komfort pracy oraz uzyskiwane za jej pomocą efekty. Regularne serwisowanie pompy próżniowej kłowej i innych rodzajów w firmie Vacuum-Tech Marcin Brzozowski Marek Grzanka zawsze rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia maszyny. Po odświeżeniu serwisant dokonuje przeglądu silnika.

Następnie ekspert Vacuum-Tech  sprawdza, które części wymagają wymiany i zajmuje się szlifowaniem cylindrów lub nanoszeniem nowych powłok na poszczególne elementy. Bardzo ważny jest również końcowy etap renowacji. Gdy urządzenie jest już wyczyszczone, odświeżone i wzbogacone o nowe części, serwisant musi przeprowadzić ostateczny test. To obowiązkowy element każdego przeglądu w firmie Vacuum-Tech. Tylko tak można sprawdzić, czy pompa próżniowa działa tak, jak powinna i czy osiąga odpowiednie parametry. Regularnie przeprowadzany remont urządzenia pozwala zachować ją w doskonałym stanie przez długi czas.

Przegląd pompy próżniowej a wymiana części

Części zamienne pomp próżniowych nie przydają się wyłącznie w przypadku awarii. Przegląd okresowy urządzenia to świetna okazja, żeby sprawdzić stan poszczególnych komponentów oraz wymienić te, które nie spełniają już swojej roli tak dobrze, jak powinny. To bardzo ważna czynność serwisowa w firmie Vacuum-Tech. Wymiana części w pompach próżniowych ma charakter profilaktyczny i zapobiega nagłym awariom urządzeń. Regularnie sprawdzane i podmieniane elementy gwarantują niezawodną pracę pompy, która dzięki temu nie zepsuje się z powodu zużycia części. Do najczęściej naprawianych komponentów należą łopatki, separatory, uszczelki i filtry. Pompy próżniowe olejowe wymagają ponadto wymiany smarów i płynów eksploatacyjnych. Serwis pomp próżniowych Vacuum-Tech dba o dobrą jakość zamienników oraz rzetelne sprawdzanie stanu maszyny. 

Opracowanie:

Vacuum-Tech S.C. Marcin Brzozowski Marek Grzanka

Włocławek , Płocka 26

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas