Artykuł sponsorowany Na czym polega regeneracja cylindrów hydraulicznych w firmie HYDROBOG?

Na czym polega regeneracja cylindrów hydraulicznych w firmie HYDROBOG?

Cylindry hydrauliczne, czyli inaczej siłowniki to podzespoły montowane w maszynach budowlanych, rolnych, przemysłowych i specjalistycznych w modelach tłokowych, teleskopowych, podporowych oraz nurnikowych. Można je również podzielić ze względu na zakres średnic calowych i metrycznych, a także ze względu na producentów. Niezależnie od rodzaju siłownika hydraulicznego takie podzespoły pracują na bardzo wysokich obrotach, a to sprzyja większym i mniejszym awariom. Na szczęście nie zawsze trzeba stawiać na zakup nowego cylindra. Firma HYDROBOG z miejscowości Kobylanka oferuje bowiem tanie regeneracje siłowników. Na czym polega taka usługa serwisowa?

Przyczyny awarii siłowników hydraulicznych

Siłowniki hydrauliczne montowane w różnych maszynach odpowiadają za ruch liniowy tłoczyska, co odbywa się przy wykorzystaniu energii zgromadzonej w czynniku roboczym utrzymywanym pod dużym ciśnieniem. To dzięki temu hydraulika wielu sprzętów może  przemieszczać znaczne ciężary i to w bardzo szybki sposób. Codzienna eksploatacja siłowników i nadmierne ich obciążenie może jednak doprowadzić do różnych awarii. Często są one wywołane utratą szczelności dławicy oraz przez utrzymywanie w układzie hydraulicznym nieodpowiedniego zakresu ciśnień.

Fachowcy z zakładu hydrauliki siłowej HYDROBOG dodają, że przyczyną utraty sprawności siłowników często jest też brak wymiany oleju na nowy, a także pojawiające się z czasem przecieki zewnętrzne oraz wewnętrzne. Podkreślić też warto, że części cylindrów z biegiem czasu ulegają zużyciu, co dotyczy np. prowadnic tłoczyska i oczywiście uszczelnień. Jak zapewniają jednak specjaliści firmy HYDROBOG, w większości przypadków z powodzeniem można przeprowadzić regenerację lub pełen remont siłowników.

Proces regeneracji siłowników hydraulicznych

Zakres konserwacji, regeneracji czy remontu siłownika hydraulicznego w dużej mierze zależy od stopnia jego uszkodzenia. Bardzo ważna jest zatem kontrola stanu technicznego podzespołu wraz z określeniem poziomu opłacalności naprawy. Firma HYDROBOG zawsze proponuje bezpłatną wycenę, a po akceptacji planów serwisu przystępuje m.in. do następujących prac:

  • regeneracji tłoczyska poprzez szlifowanie i chromowanie,
  • wymiany tłoczyska,
  • regeneracji cylindra poprzez honowanie i chromowanie,
  • wymiany rury cylindra,
  • wymiany wszystkich uszczelnień,
  • wykonanie nowego ucha oraz dławnicy,
  • serwisu węzłów uszczelniających,
  • wymiany łożysk.

Każda regeneracja kończy się zaś wykonaniem specjalnych testów sprawności. Niebywale ważna jest próba ciśnieniowa, po której siłownik hydrauliczny jest przekazywanych klientowi wraz z raportem. Specjaliści firmy HYDROBOG zawsze wyznaczają też termin przeglądu oraz konserwacji podzespołu.

Opłacalność regeneracji siłowników hydraulicznych

Jak już wspomniano, opłacalność regeneracji siłowników hydraulicznych zależy od stopnia ich uszkodzenia, ale w większości przypadków serwis HYDROBOG pozwala tanio przywrócić podzespół do niemalże fabrycznej sprawności. Tym samym naprawa jest bardziej opłacalna od zakupu nowego cylindra.

Jeśli jednak uszkodzenia nie pozwolą na pełny remont siłownika, specjaliści HYDROBOG zaproponują klientowi zaprojektowanie i stworzenie od podstaw nowego osprzętu. Mogą oni do tego wykorzystać sprawne części starego cylindra hydraulicznego, a to obniży koszty. Z firmą HYDROBOG liczyć też można na krótki termin oczekiwania oraz późniejszą opiekę serwisową. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas