Artykuł sponsorowany Na czym polega projektowanie CAD i CAM

Na czym polega projektowanie CAD i CAM

Jeszcze do niedawna, gdy komputery nie były aż tak popularne oraz ogólnodostępne, projektowanie było skomplikowane i trwało naprawdę długo. Proces ten nie mógł się odbyć bez takich narzędzi jak stoły kreślarskie, przybory geometryczne oraz ołówki różnej twardości. Jest bardzo mało osób, które wiedzą, na czym polega projektowanie CAD i CAM. Chcesz się i Ty dowiedzieć?

Projektowanie CAD

CAD jest skrótem pochodzącym z języka angielskiego, oznacza Computer Aided Design. Jest to projektowanie techniczne wspomagane komputerowo. CAD przede wszystkim tworzy wizualizację projektów. Swoje zastosowanie znalazł w inżynierii budowlanej, mechanicznej i elektrycznej. System CAD przygotowuje projekt 3D do realizacji za pomocą podzielenia na części i złożenia oraz sprawdzenia ich kompatybilności. System ten daje także możliwość wygenerowania dokumentacji technicznej 2D. Podstawą projektowania CAD jest cyfrowe modelowanie geometryczne, które ma na celu opracowanie zapisu dokumentacji konstrukcyjnej. Postać konstrukcji wyrobu tworzy zbiór trzech informacji: dynamicznej, geometrycznej oraz niektórych cech technologicznych np. typu materiału. Na rynku możemy znaleźć wiele firm, takich jak np.  Metalton Sp.j. Grzegorz Olchawski, która w swojej ofercie posiada m.in. projektowanie CAD i CAM.

Projektowanie CAM

W języku angielskim CAM oznacza Computer Aided Manufacturing. Jest to komputerowe wspomaganie wytwarzania elementów. Integruje dwie fazy - projektowanie i wytwarzanie poprzez zastosowanie sprzętu oraz oprogramowania komputerowego. System CAM charakteryzuje się przetwarzaniem obiektów na instrukcje maszynowe, które następnie pozwalają na wytwarzanie elementów. W CAM przygotowuje się model 3D do wykonania na maszynach sterowanych numerycznie. Dodatkowo, optymalizuje się produkcję za pomocą zachowania pełnej kontroli nad parametrami obróbki oraz zminimalizowania zużycia narzędzi. Dzięki projektowaniu CAM, możliwe jest znaczne skrócenie czasu pracy, zredukowanie odpadów oraz wyeliminowanie ryzyka wystąpienia kolizji. Zarówno projektowanie CAD, jak i CAM, najlepiej jest zlecić wyspecjalizowanej firmie, która posiada wiedzę, doświadczenie, ale przede wszystkim umiejętności. Będziemy mieć wtedy pewność, że usługa została wykonana na wysokim poziomie. Często niestety możemy się spotkać z brakiem profesjonalizmu w tej branży. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług danej firmy, powinniśmy najpierw przeczytać o niej opinie i przejrzeć stronę internetową.

Opracowanie:

Metalton

Poniatowa , Przemysłowa 31

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter