Artykuł sponsorowany Na czym polega modernizacja węzłów chłodniczych?

Na czym polega modernizacja węzłów chłodniczych?

W Polsce już od ponad 30 lat rośnie regularne zapotrzebowanie na chłód do celów klimatyzacyjnych i nie tylko. Głównymi odbiorcami są nowe obiekty handlowo – usługowe, takie jak np. galerie handlowe, obiekty biurowe, a także miejsca użytku publicznego. Jednak niewiele osób zastanawia się nad tym, co sprawia, że instalacje chłodnicze działają tak sprawnie i jaki wpływ mają na to węzły chłodnicze.

Dlaczego węzły chłodnicze są tak ważne?

Węzły chłodnicze są centralnym punktem instalacji chłodniczej, można nawet powiedzieć, że jej sercem. To one mają wpływ na chłodzenie powietrza w pomieszczeniach produkcyjnych i chłodniach, na które składają się np. agregat (lub ich zespół) oraz zawory i różne mierniki czy sterowniki. W związku z tym to właśnie węzły chłodnicze napędzają większość urządzeń, które kontrolują funkcjonowanie systemu chłodzenia, czyli wytwarzanie zimna i jego obieg.

Na czym polega modernizacja węzłów chłodniczych?

Modernizacja węzłów chłodniczych ma sprawić, aby urządzenia były ergonomiczne, kompaktowe, proste w obsłudze i redukowały koszty chłodzenia do minimum. Sprawne węzły chłodnicze przekładają się na nienaganne działanie każdego urządzenia i pomieszczenia chłodniczego. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko usterek każdego sprzętu tego typu do minimum. Profesjonalne firmy od podstaw zajmują się modernizacją, możliwą dzięki certyfikatom, które są potwierdzeniem ich renomy. Węzły chłodnicze swoje zastosowanie odnajdują też w szpitalach i przychodniach np. przy używaniu tomografu komputerowego lub rezonansu magnetycznego, dlatego tak ważne jest, aby ich regularna modernizacja była przeprowadzona rzetelnie przez doświadczone firmy. Z tego względu najczęściej modernizuje się węzły chłodnicze właśnie w szpitalach.

Jak wybrać wykonawcę modernizacji?

Modernizacja węzłów chłodniczych wykonywana jest przez profesjonalne firmy, które rzetelnie zajmują się tym, minimalizując koszty eksploatacyjne oraz zwiększając niezawodność systemów instalacji chłodniczych i wprowadzając częściową lub pełną redundancję. Warto wybrać tak renomowane firmy, jak Probon, ponieważ to właśnie one mogą pochwalić się świetną znajomością najnowszych technologii z zakresu szeroko pojętego chłodnictwa. Dotyczy to zarówno chłodnictwa przemysłowego, wentylacji, a nawet ogrzewnictwa.

Jak podkreślają eksperci z branży instalacji i systemów chłodniczych: kompleksowość świadczonych usług projektowych, wykonawczych i serwisowych, doświadczenie oraz profesjonalizm to podstawa działania dobrej firmy z branży HVAC.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas