Artykuł sponsorowany Na czym polega metoda WUKO i kiedy się ją stosuje?

Na czym polega metoda WUKO i kiedy się ją stosuje?

Niedrożna kanalizacja zazwyczaj staje się przyczyną wielu awarii, a w tym zalania. Ich skutki najczęściej wiążą się z kosztownymi startami materialnymi. Oczyszczanie i udrażnianie rurociągów hydrodynamiczną metodą WUKO pozwala na dokładne, a przede wszystkim szybkie usunięcie powstałych zatorów. Jako jej główne zalety można wymienić: bezinwazyjność, jak również uniwersalność.

Czym jest metoda udrażniania WUKO?

Nazwa techniki jest skrótem pochodzącym od specjalnych samochodów asenizacyjnych stosowanych do tego sposobu udrażniania rurociągów kanalizacyjnych, a właściwie firmy zajmującej się ich produkcją. Są wyposażone w specjalną pompę tłoczącą wodę pod wysokim ciśnieniem 200 barów. Zamontowany jest do niej wąż, na którego końcu znajdują się dysze czyszczące, dopasowywane odpowiednio do rodzaju zatoru. Wprowadza się go do przewodów kanalizacyjnych, a płynąca z niego silnym strumieniem woda przyczynia się do rozdrobnienia i wypłukania powstałych zatorów między innymi z odpadów, włóknin, kamieni oraz osadów. Wszystkie nieczystości są odprowadzane do zbiornika pojazdu asenizacyjnego. Metodę WUKO stosuje wiele przedsiębiorstw oferujących usługi udrażniania studzienek, między innymi Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Błoniu. Pozwala ona na oczyszczenie rur o średnicach od 50 do 400 milimetrów nawet z zabrudzeń, które zalegają w nich przez dłuższy czas. Dysze rotacyjne umożliwiają usunięcie osadów wapiennych, jak również wrastających w konstrukcję instalacji korzeni.

Jakie są zalety techniki WUKO?

Przede wszystkim jest bezpieczna dla środowiska, gdyż nie wymaga używania środków chemicznych. Ponadto nie istnieje ryzyko uszkodzenia rurociągów, a w przypadku nieco starszych instalacji pracownicy zmniejszają moc ciśnienia. Największy atut stanowi wysoka skuteczność techniki hydrodynamicznej, a przy tym jej prostota oraz szybkość. Udrażnianie rur metodą WUKO stosuje się zarówno do oczyszczenia kanalizacji sanitarnej, jak i deszczowej bez względu na poziom jej zamulenia. W ten sposób wypłukuje się piony, przepompownie, separatory tłuszczu oraz ropopochodne, studnie, a także wypusty uliczne. To świadczy o jej uniwersalności. Ponadto bez obaw można ją stosować w pomieszczeniach magazynowych lub piwnicach. Dzięki czyszczeniu ciśnieniowemu z instalacji przestaje wydobywać się nieprzyjemny zapach, a wszystkie zalegające odpady są skutecznie usuwane. Bardzo często technika WUKO jest efektywną alternatywą dla stosowanych od dawna metod udrażniania mechanicznego za pomocą specjalnej spirali, skrawającej zalegające osady ze ścian rurociągów.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas