Artykuł sponsorowany Modułowe systemy mocowania w ofercie firmy Kipp

Modułowe systemy mocowania w ofercie firmy Kipp

Maszyny przemysłowe wykorzystuje się przede wszystkim podczas czynności związanych z obrabianiem przedmiotów. Dlatego ważnym aspektem ich konstrukcji są systemy mocowania służące do przytrzymania materiału poddawanego obróbce w wymaganej pozycji. Firma Kipp, producent części do urządzeń, ma w swojej ofercie wiele komponentów przeznaczonych do tego celu. Poznaj bliżej ich zastosowanie.

Systemy modułowe marki Kipp

W zakładach przemysłowych obróbce poddaje się różnego rodzaju przedmioty; zaokrąglone, o nieregularnym kształcie. Może to sprawić pewną trudność podczas umieszczania obiektu w obrabiarce, dlatego dobór odpowiedniego systemu mocowania ma tu kluczowe znaczenie. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów w tym zakresie, firma Kipp oferuje liczne rozwiązania, wśród których każdy bez trudu znajdzie to optymalne dla niego. Dużą popularnością cieszy się między innymi system modułowy, sprawdza się on bowiem w przypadku większości standardowych maszyn przemysłowych. Będąca jego częścią piramidka mocująca z odlewu mineralnego przeznaczona jest natomiast do skomplikowanych układów pięcioosiowych, co dodatkowo rozszerza możliwości zastosowania.

Na modułowy system mocowania marki Kipp składają się elementy bazowe i dodatkowe. W pierwszej grupie znajdują się płyty oraz kolumny z żeliwa szarego – w wariantach z siatką otworów czy rowkami teowymi. Druga obejmuje natomiast wykonane z tego samego materiału rozmaite wsporniki, bloki montażowe, a także podpory dystansowe. Produkty dostępne są w kilku formach, co pozwala dobrać je do charakterystyki danej obrabiarki tak, by zapewnić jej maksymalną efektywność. Ważne jest również wyposażenie. Tu firma Kipp proponuje klientom kołki ustalające, tulejki pozycjonujące, śruby dwustronne, nakrętki sześciokątne oraz wiele innych akcesoriów.

Inne systemy mocujące

Wielość zadań wykonywanych przez maszyny przemysłowe stwarza konieczność tworzenia różnorodnych systemów mocujących. Chcąc zapewnić swoim klientom najwyższy komfort pracy, firma Kipp obok modułowych wariantów oferuje również systemy mocowania z punktem zerowym oraz imadłowe. Pierwsze wyposażone są w gniazda, trzpienie, sworznie i moduły mocujące, a także stanowiska mocowania UNI lock. Ich element stanowią ponadto czujniki kontroli wspomnianych gniazd. Drugie sprawdzają się w urządzeniach trzyosiowych oraz skomplikowanych maszyn pięcioosiowych. Jak wskazuje nazwa, w tym przypadku mocowanie obrabianego przedmiotu odbywa się w imadle.

Elementy mocujące oraz służące do mocowania poddawanego obróbce obiektu znajdziemy również w ofercie standardowych komponentów maszyn przemysłowych firmy Kipp. Rozmaite łapy hakowe, dociskowe i odgięte, dźwignie mimośrodowe, dociski odchylane, zaciski, słupy dystansowe czy rozpieracze klinowe to zaledwie część bogatego asortymentu. Dobór tych akcesoriów, jak już zaznaczyliśmy, jest ściśle związany ze specyfiką pracy urządzenia. Warto zatem przy ich zakupie skonsultować się ze specjalistą. Konsultanci Kipp oferują profesjonalne wsparcie również w tym zakresie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas