Materiał Partnera Modernizacja linii produkcyjnej z Robotigo.pl

Modernizacja linii produkcyjnej z Robotigo.pl

Osiągnięcie wysokiej wydajności linii produkcyjnej to zadanie, które wymaga precyzyjnej analizy i skrupulatnego przygotowania. Pracownik firmy Robotigo.pl zauważa, że wiele wdrożeń pozwala osiągnąć zaledwie 30% z zakładanego planu. Równie istotna co efektywność jest stabilność pracy zakładu. Sprawdźmy, od czego zacząć modernizację, aby uzyskać najlepsze efekty.

Modernizacja linii produkcyjnej – etap wstępny

Pierwszym etapem działań jest analiza dokumentacji mechanicznej, elektrycznej oraz pneumatyczność. Specjaliści z Robotigo.pl sprawdzają ją pod kątem wystąpienia drobnych błędów, które mogą okazać się krytyczne dla procesów produkcyjnych. Równie istotną kwestią jest dostęp i analiza kodów źródłowych w sterownikach i robotach.

Najmniejsze błędy mogą przyczynić się do zmniejszenia efektywności i powodować opóźnienia w pracy maszyn. Po przeanalizowaniu pracy linii produkcyjnej, zapoznaniu się ze schematami, określamy stan obecny oraz zgodność dokumentacji z wykonaniem maszyn przemysłowych. Po ustaleniu obszarów wytwórczych dokonujemy pomiarów czasów produkcyjnych i tworzymy raport. Wszystkie obszary są szczegółowo opisywane pod kątem bezpieczeństwa

 – wyjaśnia specjalista z Robotigo.pl.

Linia produkcyjna – sprawna i efektywna praca

Przestoje produkcji mogą wynikać zarówno z niesprawności maszyn, jak i błędów ludzkich. Jak zauważa pracownik Robotigo.pl, wszelkie nieprawidłowości powinny być dokładne opisane. Wyodrębnienie szczególnie awaryjnych podzespołów jest bardzo pomocne w czasie wykonywania prac modernizacyjnych. Bardzo istotną kwestią jest także zdefiniowanie różnicy zakładanej i rzeczywistej, oraz bieżącej efektywności pracy linii. Warto przy tym pamiętać, że liczba wytworzonych produktów nie stanowi o wydajności maszyny – przed stworzeniem raportu należy bowiem uwzględnić wyroby wadliwe i straty, które wygenerowały. W przypadku niektórych linii koniecznym elementem modernizacyjnym może być zainstalowanie dodatkowych testerów.

Opracowanie:

Robotigo.pl Mariusz Seredyn

Nowe Grocholice , Sikorskiego 18

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas