Artykuł sponsorowany Które metale kolorowe opłaca się sprzedawać na skupie? - oferta firmy Mobilny skup złomu Arkadiusz Walczyk

Które metale kolorowe opłaca się sprzedawać na skupie? - oferta firmy Mobilny skup złomu Arkadiusz Walczyk

Metale to zdecydowanie jeden z najbardziej opłacalnych surowców wtórnych. Warto gromadzić je i przy okazji zebrania większej ilości wybrać się na skup. Niestety nie wszystkie metale mają dużą wartość. Zwykła stal kosztuje grosze i jej sprzedaż opłaca się wyłącznie w przypadku dużej ilości – na przykład odpadów poprodukcyjnych. Które metale kolorowe są najwięcej warte i jak je rozpoznawać? Skorzystaj z porad firmy Mobilny skup złomu Arkadiusz Walczyk.

Jak rozpoznać poszczególne metale?  

Żeby nauczyć się zarabiać na surowcach wtórnych, ważne jest ich właściwe rozpoznawanie. W życiu codziennym można znaleźć wiele niepotrzebnych odpadów, które zostały wykonane z cennych metali kolorowych. Metale, które mają wysoką wartość na skupie to między innymi:

  • Miedź – ma intensywny rudy odcień. W wyniku utleniania na jej powierzchni pojawia się zielonkawo-niebieski nalot, który można zauważyć np. na starych miedzianych dachach. 

  • Mosiądz – stop miedzi i cynku, jego kolor jest bardziej złotawy niżeli rudy.  

  • Aluminium – ma srebrny kolor i charakteryzuje się niewielką masą w stosunku do objętości. Codzienne odpady z aluminium to między innymi puszki po napojach gazowanych i piwie.  

  • Ołów – tak jak aluminium jest wyjątkowo lekkim metalem, tak ołów jest bardzo ciężki.  

Rozpoznawanie metali kolorowych bywa problematyczne dla początkującej osoby, ale można łatwo dojść do wprawy. Jak można zauważyć, mają one wiele cech charakterystycznych.  

Gdzie najlepiej sprzedawać?   

Ważne jest, aby znaleźć miejsce, które oferuje dobre ceny za dany surowiec. Niestety, na skupach można spotkać również oszustów, którzy czerpią korzyści z osób nieznających się na metalach kolorowych. Polecanym i rzetelnym skupem surowców wtórnych jest między innymi Mobilny skup złomu Arkadiusz Walczyk. Korzystając z zaufanych skupów można mieć pewność, że za przywiezione surowce otrzyma się zapłatę adekwatną do ich wartości. 

Dlaczego warto sprzedawać surowce wtórne? 

Dodatkowe pieniądze to nie jedyny powód, dla którego recykling surowców wtórnych jest tak bardzo ważny. Przede wszystkim chodzi o ochronę środowiska naturalnego, które obecnie jest eksploatowane do granic możliwości. Ponowne wykorzystanie metali kolorowych pozwala ograniczyć ich wydobywanie, a co za tym idzie – zachować więcej cennych surowców w przyrodzie. Doskonale widać to na przykładzie miedzi. Szacuje się, że obecnie wykorzystuje się aż 80% miedzi, która została kiedykolwiek wydobyta na świecie! To idealny przykład na to, że wiele surowców można bez problemu wielokrotnie przetwarzać i dać im kolejne życie. 

Poznaj ofertę firmy Mobilny skup złomu Arkadiusz Walczyk

Firma Mobilny skup złomu Arkadiusz Walczyk, założona w 2018 roku, specjalizuje się w handlu i obrocie złomu stalowego oraz metali kolorowych. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Chorzowie, jednak jego działalność skupia się na terenie Śląska i sąsiadujących województw. Firma cechuje się mobilnością – dojeżdża do klienta i załatwia formalności na miejscu. Odbiera odpady złomowe z gospodarstw domowych powstałe np. po remontach domów, mieszkań, czy porządkowaniu posesji, jak również od klientów indywidualnych lub instytucji. Odbiór towaru odbywa się pojazdami typu bus lub kontenerami.

Opracowanie:

Mobilny skup złomu Arkadiusz Walczyk

Chorzów , Legnicka 90

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas