Artykuł sponsorowany Kształtowniki stalowe - czym są i jak je wybrać?

Kształtowniki stalowe - czym są i jak je wybrać?

Stal jest materiałem, który szeroko stosowany jest w budownictwie. Obecnie trudno wyobrazić sobie budowy wykończenie domu czy mieszkania bez używania stalowych kształtowników. Są one powszechnie stosowane ze względu na swoje właściwości. Mogą być używane na etapie konstrukcji różnych elementów, jak i później przy wykończeniach. Poznaj wszystkie zalety stosowania profili stalowych!

Zimnowalcowanie profili stalowych

Metoda zimnowalcowania profili stalowych to innowacyjny proces technologiczny, który pozwala na uzyskanie wyjątkowo precyzyjnych kształtów oraz wymiarów elementów stalowych. W porównaniu do tradycyjnych metod obróbki, takich jak kucie czy walcowanie na gorąco, zimnowalcowanie cechuje się mniejszym zużyciem energii oraz lepszym wykorzystaniem materiału. Proces ten polega na przechodzeniu wstępnie przygotowanego materiału przez profilarkę, która za pomocą odpowiednio ukształtowanych rolek nadaje mu pożądany profil. Dzięki zastosowaniu tej metody możliwe jest osiągnięcie wyższej dokładności wymiarowej oraz lepszej jakości powierzchni gotowych wyrobów. Ponadto, zimnowalcowane profile stalowe charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością mechaniczną oraz lepszymi właściwościami, co przekłada się na ich szersze zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

Rodzaje kształtowników stalowych

Kształtowniki stalowe mogą występować w wielu wymiarach. Produkowane są ze stali która jest materiałem, odpornym na działanie korozji oraz na odkształcenia, a do tego świetnie nadaje się do dalszej obróbki i do łączenia podczas montażu. Te wyroby hutnicze mają bardzo szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje kształtowników? Na rynku dostępnych jest wiele typów kształtowników stalowych, które różnią się wymiarami, grubością oraz kształtem. Jednym z najpopularniejszych rodzajów profili stalowych zimnogiętych są kątowniki równoramienne oraz nierównoramienne.

Kolejnym rodzajem kształtowników stalowych są ceowniki - dwugięte i czterogięte. W konstrukcjach także często wykorzystuje się płaskowniki, które wyglądają, jak płaski, gruby pas stali.

Jak dobrać odpowiedni kształtownik montażowy?

Wybór odpowiedniego kształtownika montażowego zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj zastosowania, wymagana wytrzymałość czy odporność na korozję. Przed dokonaniem wyboru warto skonsultować się z producentem lub dostawcą, takim jak chociażby firma Interstal, który może pomóc w doborze odpowiedniego kształtownika. Ważne jest również uwzględnienie norm i standardów obowiązujących w danym kraju czy branży, aby zapewnić bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji.

Wiedza na temat kształtowników montażowych pozwala na świadomy wybór odpowiedniego produktu, który spełni oczekiwania i zapewni trwałość oraz bezpieczeństwo konstrukcji. Dzięki różnorodności dostępnych kształtowników można dopasować je do potrzeb każdej branży i zastosowania.

Opracowanie:

Interstal Spółka akcyjna

Bytom , Fabryczna 1

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas