Artykuł sponsorowany Kompresor-Tech: dlaczego warto wynajmować sprężarki?

Kompresor-Tech: dlaczego warto wynajmować sprężarki?

Sprężarkownia to w wielu obiektach przemysłowych miejsce istotne. Sprężone powietrze wykorzystywane jest w różnego rodzaju procesach technologicznych, zatem niespodziewana awaria może wstrzymać pracę całego zakładu. W zależności od tego, jak poważna jest usterka, naprawa może potrwać długo, co powoduje zastój, a na to często nie można sobie pozwolić. Najlepszym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji wynajem sprężarki.

Ciągłość pracy sprężarkowni

Kiedy sprężarka, z której korzysta zakład, ulegnie awarii na tyle poważnej, że konieczne jest oddanie jej do serwisu, pojawia się problem. Produkcja nie może stanąć, aż urządzenie zostanie przywrócone do sprawności – konieczne jest natychmiastowe rozwiązanie. Całkowicie nieopłacalny jest zakup nowego sprzętu, kiedy stary ma niebawem, czy też po dłuższym czasie, wrócić. Wynajem sprężarek jest w takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na dalszą pracę sprężarkowni.

Sprężarki do wynajęcia, takie jak te oferowane przez firmę Kompresor-Tech są w świetnym stanie, a ponadto objęte opieką serwisową, co oznacza, że nie musimy martwić się kolejne nieprzewidziane utrudnienia. Możemy też liczyć na fachową pomoc w zakresie podłączenia zastępczej sprężarki do pozostałych elementów instalacyjnych sprężarkowni. Sprężarki oferowane są w ramach wynajmu długoterminowego i krótkoterminowego w stawce na godziny – z tylu możliwości każdy znajdzie odpowiadający mu wariant.

Wypróbowanie urządzenia przed zakupem

Czasem awaria jest na tyle poważna, że naprawa jest niemożliwa. Nie możliwy jest zakup nowej sprężarki, a sprężarkownia musi działać. I w tym przypadku ratunkiem będą usługi wynajmu. Koszt takiej usługi będzie zdecydowanie niższy.

Warto szukać ofert, które dają możliwość wykupienia wynajmowanego urządzenia. W ten sposób otrzymujemy sprawny sprzęt, który możemy, po określonym w umowie czasie, wykupić na własność. Dzięki takiemu przetestowaniu jesteśmy w stanie sprawdzić, czy odpowiada on potrzebom zakładu pod kątem wydajności oraz jak się go obsługuje. Krótko mówią, unikamy kupienia kota w worku. Koszt zakupu takiego wynajmowanego urządzenia będzie też na pewno niższy niż koszt zakupu nowej sprężarki.

Wdrażanie nowej linii produkcyjnej

Rozszerzenie działalności o nową linię produkcyjną to kolejna sytuacja, w której wynajem sprężarki jest bardziej opłacalny niż ich zakup. Tak samo, jak w przypadku długoterminowego wynajmu podczas awarii sprzętu – trudno jest z całkowitą pewnością ocenić, czy nasze oczekiwania  wobec wielkości produkcji i mocy urządzenia sprawdzą się w praktyce.

Wynajmując sprężarkę, możemy liczyć na fachową pomoc firmy oferującej te usługi w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu. Jeśli natomiast mimo to sprzęt się nie sprawdzi, możemy szybko i sprawnie wymienić go na inną sprężarkę.

Kompresor-Tech - oferta

Firma Kompresor-Tech, która zlokalizowana jest w Bytomiu na Śląsku, funkcjonuje już od 2009 roku. Głównym profilem jej działalności jest wynajem, a także sprzedaż, serwisowanie i remontowanie kompresorów. W ofercie znajdują się nowoczesne modele tłokowe i śrubowe, zarówno olejowe jak i bezolejowe, a także zbiorniki ciśnieniowe, presostaty, oleje oraz części zamienne do sprężarek. Firma oferuje swoim klientom naprawę kompresorów, w której w zależności od potrzeb przeprowadza się m.in. przezwajanie, czyszczenie, mycie lub wymianę silnika, filtrów i łożysk. Klienci mają możliwość skorzystania ze sprzętu zastępczego podczas trwania prac serwisowych. Zakład naprawia nie tylko sprężarki śrubowe, tłokowe i łopatkowe, ale także osuszacze, odolejacze i bekomaty.

Opracowanie:

Kompresor-Tech s.c.

Bytom , Siemianowicka 107b

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas