Artykuł sponsorowany Kilka funkcji, jakie mogą pełnić opakowania tekturowe

Kilka funkcji, jakie mogą pełnić opakowania tekturowe

Opakowania tekturowe są bardzo funkcjonalne – spełniają wiele funkcji w różnych branżach. Karton jest bardzo wytrzymałym materiałem, co sprzyja długowieczności owych pudełek. Czasami bywają one wzmocnione dodatkowymi elementami (styropianem, przekładkami), które pozwalają przewozić w nich mniejsze lub większe przedmioty. Gdzie sprawdzą się opakowania tekturowe?

Opakowania z tektury w transporcie

Podstawowym zadaniem opakowań tekturowych jest przechowywanie i przewożenie towarów. Sprawdzają się zatem w branży transportowej, przeprowadzkowej. Zapakowane w kartonach przedmioty łatwo zabezpieczyć. Opakowania są na tyle trwałe, że ryzyko powstania uszkodzeń mechanicznych jest znikome. Konstrukcję kartonu dodatkowo polepszają specjalne kratownice tekturowe.

Gastronomiczne opakowania tekturowe

Ekologiczne opakowania z tektury falistej świetnie sprawdzą się w gastronomii. Nadadzą się do przechowywania i transportowania posiłków. Tektura nie wpłynie na walory smakowe i odżywcze przewożonych na wynos potraw. Szczelne opakowanie nie pozwoli na przedostanie się do wnętrza zanieczyszczeń.

Ozdobne opakowania tekturowe

Opakowania kartonowe mogą pełnić funkcję ozdobną. Pakuje się w nich prezent, który następnie wręcza się bliskiej osobie. Takie ozdobne pudełka dostępne są w różnych rozmiarach i kolorystyce. Mogą posiadać ciekawe dodatki. Tekturowe pudełka sprawdzą się też przy organizacji przestrzeni. Można je umieścić na toaletce, szafce, półce. Umożliwiają utrzymanie porządku. Można w nich posegregować mniejsze lub większe dodatki. Różnobarwne grafiki i grawery, jakie zostały na nich umieszczone, sprawiają, że będą stanowiły też ozdobę pomieszczenia.

Drukarnia opakowań kartonowych Linpak zajmuje się profesjonalnym projektowaniem opakowań z tektury litej i falistej. To miejsce, w którym nabędziesz oryginalne, wyjątkowe produkty.

Funkcja reklamowa opakowań tekturowych

Opakowania tekturowe są często wykorzystywane jako specyficzny nośnik reklamowy, na którym można pięknie i efektywnie przedstawić logo marki. Wystarczy tylko wybrać dobrze dobrany nadruk. Personalizowane pudełka o wysokiej estetyce promują dane przedsiębiorstwo. Opakowania z tektury pełnią jednocześnie funkcję informacyjną – znajdują się na nich np. dane o warunkach przechowywania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter