Artykuł sponsorowany Kiedy warto wybrać opakowania kartonowe łączone trwale?

Kiedy warto wybrać opakowania kartonowe łączone trwale?

Bezpieczne i funkcjonalne opakowania to podstawa każdego zakładu produkcyjnego. Wielu producentów zastanawia się, który typ kartonu będzie odpowiedni. Kartony łączone trwale cieszą się popularnością, jednak nie zawsze będą dobrym rozwiązaniem. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na ich zakup, a kiedy będziesz musiał poszukać alternatywy?

Jak są zbudowane?

Kartony tego typu zwykle są wytwarzane z jednego elementu. Tekturowy arkusz jest docinany w odpowiedni sposób, a następnie składany. Jak już sama nazwa opakowania sugeruje, żeby karton został zamknięty, konieczne jest jego sklejenie lub zszycie. Kartony są wytwarzane z wysokiej jakości tektury litej lub falistej. Jednym ze znanych i polecanych producentów jest na przykład przedsiębiorstwo WOK. Tego typu technologia to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa produktów, gdyż naruszenie opakowania jest od razu widoczne. Wobec tego wielu producentów zastanawia się, czy zastosowanie opakowań kartonowych trwale łączonych nie jest najrozsądniejszą decyzją. Jakie jest ich zastosowanie?

Kiedy warto je wybrać?

Tego typu rozwiązanie sprawdzi się w szczególności do zamknięcia większych ładunków. Kartony trwale łączone są szczególnie polecane w przypadku artykułów drogich i ograniczają ich kradzież ze zbiorczego opakowania. Otwarcie kartonu sprawi, że będzie to od razu widoczne. Dzięki temu można w łatwy sposób kontrolować ładunki na każdym etapie dostawy i w razie konieczności – od razu znaleźć winowajcę. Opakowania trwale łączone są lubiane przez producentów artykułów spożywczych oraz kosmetyków. Konsumenci mogą mieć pewność, że nikt wcześniej nie otwierał produktu i nie wpłynął w żaden sposób na jego zawartość.

Jak przygotować do transportu?

Opakowania trwale łączone mogą być stosowane zarówno w przypadku opakowań jednostkowych, jak i zbiorczych. Żeby towary były bezpieczne w czasie magazynowania i transportu, najlepiej pakować je w 3 krokach. Pierwszym z nich jest umieszczenie gotowych produktów w opakowaniach jednostkowych, które muszą zawierać wszystkie niezbędne informacje dotyczące danego produktu. Następie opakowania jednostkowe umieszcza się w opakowaniu zbiorczym. Na tym etapie bardzo ważne jest naniesienie specyfikacji w widocznym miejscu, gdyż otwarcie kartonu zbiorczego będzie już niemożliwe. Specyfikacje są zależne od produktu. Zwykle obejmują typ artykułu, numery seryjne oraz ilość sztuk. Niektóre firmy korzystają wyłącznie z kodów kreskowych, inne umieszczają szczegółowe dane. Następnie opakowania zbiorcze składuje się na paletach i unieruchamia np. przy pomocy folii, taśmy samoprzylepnej lub specjalnych taśm z tworzywa sztucznego. W ten sposób towary są odpowiednio zabezpieczone i gotowe do dalszej drogi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas