Artykuł sponsorowany Kiedy przyda się dźwig samochodowy? - oferta firmy Koles

Kiedy przyda się dźwig samochodowy? - oferta firmy Koles

Żurawie samochodowe, które wynajmuje m.in. firma Koles, są polecane ze względu na swoją funkcjonalność i uniwersalność. Charakteryzują się przede wszystkim dużą zwrotnością oraz możliwością pracy w niewielkich przestrzeniach. W przeciwieństwie do dźwigów stacjonarnych mogą bez problemu przemieszczać się po drogach publicznych i placach budowlanych. Do wykonania jakich czynności się je najczęściej wykorzystuje?

Wykorzystanie żurawi samojezdnych

Żurawie samochodowe są wykorzystywane w wielu różnych dziedzinach, w szczególności transporcie oraz przemyśle budowlanym. Wśród ich najważniejszych zadań można wymienić przede wszystkim:

  • stawianie pojazdów oraz maszyn po wypadkach,

  • prace montażowe w obrębie anten, słupów energetycznych itd.,

  • montaż i demontaż stalowych konstrukcji,

  • rozładunek i załadunek materiałów budowlanych oraz kontenerów,

  • montowanie bilbordów i wielkoformatowych banerów reklamowych,

  • prace budowlane – transport materiałów w obrębie placu budowlanego, montaż ciężkich elementów konstrukcyjnych.

Przy pomocy dźwigu samojezdnego można wykonać również inne, niestandardowe czynności. Wcześniej należy się jednak upewnić, czy dany pojazd jest to tego przystosowany.

Podczas wynajmowania dźwigu należy zwrócić uwagę na jego ogólne wymiary, sposób przemieszczania się (koła lub gąsienice), a także maksymalny udźwig oraz wysięg żurawia. Osoby niedoświadczone powinny dokładnie przedstawić firmie świadczącej usługi związane z wynajmem żurawia, jakie dokładnie zadania są do wykonania. W ten sposób przedstawiciel przedsiębiorstwa pomoże dobrać optymalny pojazd, a także oszacuje cenę usługi na podstawie czasu jej trwania.

Kto może wynająć?

Żeby skorzystać z wynajmu żurawia samochodowego wraz z operatorem, najlepiej znaleźć dobrą i rzetelną firmę, która będzie posiadała nie tylko solidne i zadbane pojazdy, ale też doświadczonych i odpowiednio przeszkolonych operatorów. Przykładem może być firma Koles, której siedziba znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim i funkcjonuje w jego obrębie oraz najbliższej okolicy. Żurawie samochodowe mogą być wynajmowane przez przedsiębiorstwa, ale też osoby prywatne, które mają do wykonania pojedynczą czynność, do której potrzebna jest pomoc dźwigu np. załadunek elementów konstrukcyjnych po rozbiórce budynku.

Trzy największe zalety dźwigów samochodowych to zwrotność, mobilność oraz możliwość pracy w nawet niewielkich przestrzeniach. Dzięki temu są one w stanie dojechać w niemal każde miejsce i z powodzeniem wykonać zlecenie klienta. W przypadku dalszych lokalizacji do ceny usługi należy doliczyć również koszt dojazdu. Wspomniana firma Koles wynajmuje dźwigi samochodowe od 1991 roku. Na samym początku udostęoniała tylko trzy dźwigi. Jednak od tamtej pory przedsiębiorstwo znacznie się rozwinęło i obecnie dysponuje już czternastoma jednostkami o udźwigach do 100 ton i maksymalnej wysokości podnoszenia 69 m. Dodatkowo poszerzyło swoją działalność o transport ciągnikami siodłowymi oraz usługi pilotażu ładunków nienormatywnych.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas