Artykuł sponsorowany Jakie wyroby drewniane dla przemysłu produkuje Drewmat?

Jakie wyroby drewniane dla przemysłu produkuje Drewmat?

Firma Drewmat to producent różnego rodzaju wyrobów z drewna, w tym także tych, które mają zastosowanie w przemyśle. W branży telekomunikacyjnej niezbędne okazują się m.in. specjalne szpule służące do nawijania kabli i nie tylko. Ze względu na trwałość takich konstrukcji i możliwość dopasowania ich kształtu do konkretnego typu eksploatacji cieszą się one dużym zainteresowaniem zakładów przemysłowych – jakie z nich wykorzystują wyroby firmy Drewmat?

Czym charakteryzują się szpule drewniane Drewmat?

Istotnym elementem każdej szpuli jest jej rdzeń. Może być on wykonany np. ze sklejki. W ten sposób cała konstrukcja zachowa niewielką wagę, co jest istotne szczególnie przy transporcie szpul z nawiniętymi już na nie przewodami. Zastosowanie drewna jest też w tym wypadku korzystne ze względu na cenę materiału oraz jego jakość. Gatunki wykorzystane przez Drewmat gwarantują trwałość szpul i ich odporność na obciążenia, zmienne warunki zewnętrzne czy uszkodzenia mechaniczne.

Szpule drewniane są w ofercie firmy Drewmat dostępne w różnych wymiarach. Średnica tarczy może wynosić od zaledwie 10 do nawet 150 cm. Drewmat zapewnia także możliwość wyboru grubości sklejki użytej do produkcji szpul. Producent ten wykorzystuje do łączenia elementów stalowe rury lub pręty gwintowane, dzięki czemu szpula może być użytkowana wielokrotnie. Nie jest to jednak jedyny wyrób drewniany z oferty Drewmat, który sprawdza się w przemyśle. Co zatem jeszcze obejmuje szeroki asortyment tej firmy?

Zastosowanie drewna w przemyśle meblarskim i nie tylko

Oprócz branży telekomunikacyjnej i logistycznej wyroby z drewna są też pożądane w meblarstwie. Sklejka, będąca jednym z elementów oferty firmy Drewmat, sprawdza się przy produkcji różnego rodzaju elementów wyposażenia wnętrz. Asortyment tego producenta obejmuje szereg regałów oraz półek wystawowych. Wspomniane sklejki są dostępne w wariancie suchotrwałym bądź wodoodpornym.

Drewmat oferuje również swoim klientom płyty meblowe oraz HDF, MDF czy OSB, które wykorzystuje się w przemyśle meblarskim i budowniczym. Są one wykonane z najwyższą starannością i zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego – szerokie możliwości w zakresie produkcji wyrobów drewnianych zapewnia dostęp do maszyn CNC. Drewmat dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, co usprawnia przygotowanie wspomnianych już elementów – szpul, mebli czy specjalnych płyt. Wykorzystanie obrabiarek sterowanych numerycznie gwarantuje precyzję wykonania przedmiotów z drewna oraz możliwość stworzenia ich nie tylko w różnych wymiarach, ale także kształtach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter