Materiał Partnera Jakie standardy muszą spełniać tuby opakowaniowe?

Jakie standardy muszą spełniać tuby opakowaniowe?

Plastikowe tuby to jeden z podstawowych rodzajów opakowań wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu. W tego typu pojemnikach przechowuje się rozmaite rzeczy, poczynając od akcesoriów piśmienniczych, przez artykuły reklamowe i dekoracyjne, aż po słodycze, makarony i inne produkty spożywcze. Czym powinny charakteryzować się dobre tuby opakowaniowe?


Trwałość

Dobre opakowanie powinno być przede wszystkim wytrzymałe i odporne na oddziaływanie różnych czynników, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na trwałość przechowywanych produktów. Przy wyborze tub opakowaniowych warto zatem zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wyprodukowane. Znakomicie sprawdza się tu przezroczysta folia zapewniająca odpowiednią sztywność opakowania, które nie tylko efektownie wyeksponuje produkty, ale też zabezpieczy je przed kurzem, wilgocią i innymi szkodliwymi czynnikami. Ponadto tuba opakowaniowa musi być też odporna na zarysowania, pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne.


Czystość

Nie ulega wątpliwości, że każde opakowanie artykułu przeznaczonego do sprzedaży czy ekspozycji powinno być bezwzględnie czyste. Chodzi tu jednak nie tylko o dosłownie rozumianą "czystość" jako brak zanieczyszczeń, ale też o specyfikę surowca wykorzystanego do produkcji opakowania, które nie powinno zawierać szkodliwych substancji. Dotyczy to w szczególności przechowywania artykułów spożywczych. Bakalie, cukierki, lizaki, gumy do żucia i inne produkty żywnościowe, które przechowuje się w tubach plastikowych, mają bezpośredni kontakt z opakowaniem, dlatego tak ważny jest jego skład. Aby dane opakowanie mogło być dopuszczone do kontaktu z żywnością, producent powinien posiadać specjalne atesty zgodne z krajowym i unijnym prawem.


Estetyka

W przypadku artykułów przeznaczonych na sprzedaż, zwłaszcza tych eksponowanych na wystawach czy w witrynach sklepowych, istotne znaczenie mają walory estetyczne opakowania. Przezroczyste tuby plastikowe zapewniają pełen ogląd przechowywanych artykułów, które same w sobie stanowią ozdobę opakowania, jak to jest np. w przypadku kolorowych cukierków. To jednak nie wyczerpuje możliwości tub opakowaniowych. Firma TUBUS specjalizująca się w produkcji tego typu artykułów oferuje bowiem również tuby plastikowe z kolorowymi denkami i wieczkami, a także opakowania z wielopoziomowymi wieczkami do ekspozycji lizaków. Poza tym ciekawym rozwiązaniem są tuby z nadrukiem np. w formie logotypu firmy, który przykuwa uwagę potencjalnych klientów. Sztywna, czysta i estetycznie prezentująca się tuba stanie się idealnym opakowaniem na różnego rodzaju produkty.

Podziel się