Artykuł sponsorowany Jakie są rodzaje wyrobów hutniczych i gdzie się je stosuje?

Jakie są rodzaje wyrobów hutniczych i gdzie się je stosuje?

Jedną z gałęzi gospodarki i przemysłu są wyroby hutnicze, które znane są ludzkości od wieków. Pierwsze wzmianki w tym zakresie pojawiły się już w czasach starożytnych. Wyroby hutnicze to asortyment, który należy do grupy wyrobów stalowych. Wyroby te wykonuje się również z innych metali i stopów metali. Rola hutnictwa jest bardzo znacząca, a co więcej – stale się zwiększa. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jakie są rodzaje wyrobów i gdzie znajdują swoje zastosowanie.

Rodzaje wyrobów hutniczych

Biorąc pod uwagę szeroką perspektywę wyrobów hutniczych, można do nich zaliczyć praktycznie wszystko, co wiąże się z procesem produkcji przetapiania oraz kształtowania materiału. Z perspektywy produkcji i handlu, wyroby hutnicze kojarzone są jedynie ze stalą. Występują zatem we wszelkich odmianach i kształtach.

Rodzaj wyrobów hutniczych warunkowany jest przede wszystkim składem mieszanki hutniczej. Stal wytwarza się za pomocą surówki i procesu świeżenia. Od jej składu zależy rodzaj i jakość stali. Wyróżnia się stal nierdzewną, konstrukcyjną, magnetyczną, kwasoodporną oraz narzędziową.

Należy dodać, że wyroby hutnicze powstają na wskutek wytapiania w piecach łukowych, próżniowych czy konwertorowych. Kolejno materiał wlewa się do specjalnej formy, gdzie poddaje się również innym obróbkom. W związku z tym, wymienia się takie rodzaje wyrobów hutniczych jak: rury, profile, dwuteowniki, teowniki, kątowniki, płaskowniki i pręty.

Zastosowanie wyrobów hutniczych

Wyroby hutnicze są wykorzystywane w bardzo wielu dziedzinach. Dodatkowo też sprawdzają się podczas wszelkich procesów produkcyjnych.

Myśląc o wyrobach hutniczych, w pierwszej kolejności kojarzą nam się z budownictwem. Znacząca ilość wyrobów hutniczych znajduje swoje zastosowanie właśnie na placu budowy, co poświadczają takie przedsiębiorstwa, jak Eko Alu z Poznania.

W skład elementów z zakresu wyrobów hutniczych, które można spotkać w szeroko pojętym budownictwie, wchodzą blachy, rury i pręty. Elementy, które wykonane są ze stali, doskonale sprawdzają się do wzmacniania fundamentów, co zawdzięcza się nienagannej wytrzymałości. Wyroby hutnicze służą także do wzmocnienia ścian w budynku, w czym doskonale spisują się produkty z tytanu.

Przemysł to kolejna dziedzina, w której stosuje się wszelkiego rodzaju wyroby hutnicze. Można je spotkać przede wszystkim na halach produkcyjnych. Występują w różnych odmianach, również dla indywidualne zamówienie. W procesie hutniczym, stal jest materiałem, który można łatwo formować, dzięki czemu wiele elementów wykorzystywanych do produkcji można kupić na zamówienie.

Dodatki w postaci wyrobów hutniczych są niezbędne w każdej maszynie. Mowa tu o różnych śrubach, nakrętkach czy podkładkach. Warto wymienić również elementy wzmacniające, takie jak pręty, rury i siatki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas