Artykuł sponsorowany Jakie są rodzaje metali nieżelaznych?

Jakie są rodzaje metali nieżelaznych?

Na całym świecie bardzo dużo różnych rzeczy takich jak chociażby telefony komórkowe, sprzęt AGD czy zwykłe kable zawierają wiele elementów zbudowanych z wszelkiego rodzaju metali kolorowych (nieżelaznych). Ze względu na to, że metale kolorowe różnią się od siebie swoimi właściwościami i wykorzystuje się je w różnych branżach to warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Czym są metale nieżelazne

 Jest to rodzaj metali oraz stopów metali potocznie nazywanych metalami kolorowymi nie zawierających żelaza. Każdy z tych metali cechują takie rzeczy jak dobre przewodnictwo ciepła oraz wysoki połysk.

Rodzaje metali kolorowych

 Do metali kolorowych możemy zaliczyć między innymi:

  •  Miedź - W dawnych czasach nazywana metalem cypryjskim jest jednym z głównych składników stopu brązu, z którego wytwarzane są na przykład naczynia bądź narzędzia, zaś miedź w czystej formie wykorzystuje się do produkcji kabli, poręczy i pokryć dachowych. Ten rodzaj metalu cechują bardzo silne właściwości bakteriobójcze, dlatego wyroby z tego stopu często stosuje się w szpitalach i przychodniach, a także dobre przewodnictwo prądu i ciepła.

  • Ołów - Rodzaj metalu używany do produkcji amunicji, farb i rur oraz ekranów zabezpieczających przed promieniowaniem rentgenowskim. Ołów jest silnie toksycznym, miękkim metalem o niebieskoszarej barwie dlatego nie używa się go wytwarzania elementów, przez które może on być wchłaniany przez nasz organizm.

  • Aluminium - Jest to bardzo lekki, a przy tym mający niską gęstość oraz duże właściwości plastyczne metal o srebrzystym kolorze. Stosuje się go do wytwarzania elementów samochodów, puszek do napojów oraz folii aluminiowej, którą często stosujemy w naszej kuchni.

  • Złoto - Jest to jeden z najcenniejszych metali służący między innymi do produkcji wszelkich wyrobów jubilerskich oraz monet. Charakteryzuje się dobrymi właściwościami plastycznymi i miękkością, a przy tym jest bardzo ciężki.

  • Srebro - Kolejny po złocie bardzo cenny rodzaj metalu charakteryzujący się bardzo wysoką przewodnością ciepła oraz elektryki oraz właściwościami antybakteryjnymi. Z tego rodzaju metalu wytwarzane są między innymi sztućce i naczynia, a także narzędzia chirurgiczne.

Recykling metali kolorowych

 Na rynku istnieje wiele firm skupujących wszelkiego rodzaju metale kolorowe, dzięki czemu mogą zostać one poddane recyklingowi, co daje możliwość wykorzystania ich ponownie w każdej branży, w której są one niezbędne.

Zalety złomowania metali kolorowych

 Jest wiele zalet tego rozwiązania zarówno dla nas jak i dla przemysłu. Pierwsza zaletą jest to, że metale kolorowe takie jak chociażby miedź czy mosiądz są skupowane po bardzo atrakcyjnych cenach przez takie firmy jak PHU Tadeusz Gałązka, dzięki czemu możemy na nich dość dobrze zarobić, zaś drugą zaletą jest wspomniany wyżej recykling tego typu materiałów, co ma bardzo pozytywny wpływ na środowisko naturalne oraz zmniejsza konieczność wykorzystywania surowców naturalnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas