Materiał Partnera Jakie rodzaje folii wykozystuje branża spożywcza?

Jakie rodzaje folii wykozystuje branża spożywcza?

Aby rynek spożywczy mógł sprawnie i prawidłowo funkcjonować, wykorzystuje się wiele rodzajów opakowań foliowych. Rolą tego typu opakowań jest przede wszystkim bezpieczne przechowywanie żywności. Folia chroni produkty przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Dodatkowo opakowania sprzyjają łatwemu transportowi. Ich wykorzystanie ma korzyści również dla dostawców i przede wszystkim – samych klientów. Sprawdź, jakie rodzaje folii spożywczych wykorzystuje branża. Co warto wiedzieć w tym zakresie?

Folia PCV

Folia spożywcza PCV nazywana jest również potocznie "folią na gorący stół". Folia jest bardzo rozciągliwa i przejrzysta. Jej właściwości doskonale sprawdzają się w przypadku pakowania artykułów spożywczych. Dzięki folii, zapakowane produkty spożywcze mają odpowiednią wymianę pary wodnej i tlenu. Takie rozwiązanie zapobiega "zapoceniu" wewnętrznej strony folii. Folia PCV i jej właściwości gwarantują również utrzymanie właściwej równowagi gazowej. Do najważniejszych cech folii PCV zalicza się wytrzymałość oraz elastyczność. Dodatkowym atutem jest tak zwany "efekt pamięci", co pozwala na powrót do poprzedniego kształtu.

Najczęściej folię tego typu stosuje się do pakowania świeżych artykułów spożywczych. Chodzi głównie o pakowanie mięsa, owców i warzyw, ryb, a także wyrobów garmażeryjnych, pieczywa, grzybów i wyrobów cukierniczych.

Folia spożywcza PE

Folia PE wykonywana jest z polietylenu, dzięki czemu są bardzo plastyczne i elastyczne. Nadają się więc do pakowania produktów o dowolnym kształcie i rozmiarze. Tego typu folią wykładane są blachy i tace. Ze względu na wytrzymałość i nieprzepuszczalność powietrza, sprawdzają się do długotrwałego przechowywania produktów mrożonych. Co więcej, folię można poddać procesowi zgrzewania, co sprawi, że z wnętrza opakowania usunie się powietrze, a jego powierzchnia się zmniejszy. Folia spożywcza PE cechuje się odpornością na działanie kwasów, soli oraz zasad.

Znanym producentem wszelkiego rodzaju folii spożywczych jest firma, której siedziba znajduje się w Łodzi - Centropack.

Folia poliolefinowa

Wykorzystywana jest głównie do celów marketingowych, szczególnie z tego względu, że jest niezwykle połyskująca, doskonale przylega do towarów, a dodatkowo ma wysoką przezroczystość. Wymienione cechy wraz z wielowarstwowością sprawiają, że towary przechowywane w folii poliolefinowej świetnie prezentują się na półce czy w chłodni.

Opracowanie:

Podziel się