Artykuł sponsorowany Jakie materiały można obrobić na maszynie CNC? CNCArt

Jakie materiały można obrobić na maszynie CNC? CNCArt

Z roku na rok możliwości obróbki różnego typu powierzchni są coraz bardziej zaawansowane i pozwalają na coraz bardziej precyzyjne i szybkie kształtowanie materiałów zgodnie z osobistymi preferencjami. Bardzo popularną metodą jest obróbka skrawaniem CNC, która umożliwia nie tylko cięcie metali, ale także innych, powszechnie wykorzystywanych tworzyw. Jakie możliwości dają nam obecne maszyny CNC i w jakich sektorach się przydadzą? Sprawdź co oferuje firma CNCArt z Raciborza!

Materiały obrabiane na maszynie CNC

Urządzenia do obróbki skrawaniem CNC są powszechnie wykorzystywane w różnych sektorach. Ich popularność wynika przede wszystkim z faktu, iż mogą one kształtować różnego typu powierzchnie. Najczęściej obróbce poddaje się metale. Jest to bowiem materiał powszechnie wykorzystywany w przemyśle, motoryzacji czy też budownictwie. Oznacza to, że wyrób gotowy musi być idealny pod każdym kątem i dopasowany do indywidualnych potrzeb zleceniodawcy. Taką właśnie powtarzalność zapewnia nam zautomatyzowana maszyna CNC. Jednak metal to nie jedyny surowiec, który można obrabiać, ponieważ ta technika pozwala także na cięcie drewna, tworzyw sztucznych czy też szkła.

Maszyna dostosowana do potrzeb

Pomimo że obrabiarki CNC umożliwiają obróbkę niemal każdej powierzchni, to nie od samej maszyny zależy efekt końcowy. Jak bowiem sugeruje pracownik firmy CNCArt, najważniejsze jest dobranie wysokiej jakości narzędzi, które będą w stanie nadać elementowi pożądane właściwości. W przypadku urządzeń CNC jest to osprzęt skrawający, który dzielimy na wiele części. Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać, rodzaju materiału czy też sposobu wykrawania. Wyróżnić możemy szeroką gamę narzędzi skrawających, a do najpopularniejszych zaliczamy płytki skrawające, piły, pilniki, a także frezy o zróżnicowanym kształcie dostosowane do wykrawania na wiele sposobów. Warto wspomnieć także, że narzędzia trzeba dostosować do docelowego efektu – czy mają być nimi wycinane rowki, matryce czy też ma to być cięcie specjalistyczne. 

Oferta firmy CNCArt

CNCArt to firma z Raciborza, która zajmuje się wytwarzaniem i sprzedażą maszyn CNC oraz narzędzi potrzebnych do obróbki metali. W ofercie firmy znajdują się między innymi gwintowniki maszynowe, frezy, płytki ceramiczne oraz narzędzia frezarskie. Oferowane przez CNCArt obrabiarki CNC pozwalają na wytaczanie, wiercenie oraz gwintowanie otworów zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Dzięki specjalistycznym narzędziom do toczenia i obróbki otworów CNCArt zapewnia profesjonalną obsługę swoich klientów.

Opracowanie:

CNCArt Marek Fiołka

Racibórz , Mickiewicza 18

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter