Materiał Partnera Jakie artykuły zapewnić pracownikowi odpowiedzialnemu za sprzątanie firmy?

Jakie artykuły zapewnić pracownikowi odpowiedzialnemu za sprzątanie firmy?

Zatrudniając osobę do sprzątania firmy, trzeba pamiętać, żeby zakupić odpowiednie wyposażenie, które umożliwi łatwą i skuteczną pracę. Na rynku można znaleźć tysiące różnego rodzaju detergentów, lecz nie wszystkie się sprawdzają. Jakie wyposażenie wybrać? Pamiętaj, że kupić trzeba nie tylko chemię gospodarczą, ale też wiele innych niezbędnych artykułów!

Skuteczna chemia gospodarcza

Środki czystości to najważniejszy element wyposażenia, który pozwoli na dokładne wyczyszczenie wszystkich powierzchni. Podczas kompletowania detergentów należy kupić specjalne środki do każdej powierzchni. Najpotrzebniejsze z nich to:

  • płyn do podłóg,
  • środki czyszczące oraz dezynfekujące do toalet,
  • środek usuwający tłuszcz i kamień,
  • płyn do szyb.

Niektórzy decydują się na zakup środków uniwersalnych, których producenci gwarantują, że sprawdzą się w przypadku większości powierzchni. W większości przypadków są one jednak nieskuteczne. Niekiedy nie usuwają trudniejszych zanieczyszczeń, innym razem są zbyt silne i uszkadzają delikatne powierzchnie. Profesjonalne środki czystości warto kupować u specjalistów np. w hurtowni Elte. Dzięki temu można mieć pewność, że będą skuteczne i jednocześnie niedrogie.

Niezbędne przybory AGD

Same środki czystości nie wystarczą, żeby odpowiednio zadbać o porządek. Przyda się również wiele przyborów AGD, takich jak różnego rodzaju szczotki, ściereczki, wiadra i mopy. Jeśli w pomieszczeniach biurowych znajduje się wykładzina, przyda się również odkurzacz, najlepiej z opcją prania tkanin. Niektóre przybory trzeba na bieżąco uzupełniać (np. gąbki kuchenne lub ściereczki), inne mogą służyć latami – zwłaszcza sprzęty elektroniczne. Bardzo częstym błędem jest zbyt rzadkie wymienianie i uzupełnianie materiałów eksploatacyjnych. Wpływa to nie tylko na jakość sprzątania, ale również komfort innych pracowników.

Artykuły ochrony osobistej

Pracownicy dbający o porządek są każdego dnia narażeni na działanie silnych detergentów, które nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą. Wobec tego pracodawca powinien zapewnić również środki ochrony osobistej. Jednorazowe rękawiczki ochronne to podstawa! Muszą być we właściwym rozmiarze, aby ich noszenie było komfortowe i w pełni bezpieczne. Sprzątanie przy użyciu chemii gospodarczej bez rękawiczek może powodować wiele problemów skórnych – od zwykłego przesuszenia po poważne poparzenia wywołane silnymi środkami chemicznymi. Pracodawca nie może wymagać od pracownika, żeby ten sam zapewnił sobie środki ochrony osobistej.

Opracowanie:

Elte sp. z o.o.

Kołbacz , Warcisława 5b

Podziel się