Artykuł sponsorowany Jak zamontować klimatyzację

Jak zamontować klimatyzację

Polski klimat ciągle się zmienia. Mamy gorące i suche lato oraz w miarę łagodną zimę. Nawet pory roku przejściowe jak wiosna czy jesień są stosunkowo krótkie. Można by powiedzieć, że zima szybko zmienia się w lato i odwrotnie. Dlatego coraz częstszym rozwiązaniem jest montaż klimatyzacji. Klimatyzacja jest procesem przetwarzania powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie wymaganych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego.

Jaki klimatyzator kupić

Przedsiębiorstwo Gaterm oferuje w sprzedaży klimatyzatory najbardziej popularnych i sprawdzonych firm: Electrolux, LG, Mitsubishi, Samsung, Sinclair.

Typów klimatyzatorów jest sporo, są przenośne i standardowe – naścienne. Mają funkcje chłodzenia i ogrzewania oraz oczyszczania powietrza.

Warto przed zakupem klimatyzatora dowiedzieć się o koszt instalacji, cena samego urządzenia waha się od 1000 do 1500 złotych.

Wytyczne Unii Europejskiej są bardzo surowe, prowadzi ona bowiem działania mające ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Z uwagi na przepisy warto do zamontowania klimatyzatora wynająć specjalistę, któremu przyznano Świadectwo Kwalifikacji do wykonywania napraw i obsługi technicznej instalacji i urządzeń chłodniczych. Tylko oni mogą napełnić klimatyzator i wykonać próbę szczelności.

Instalacja klimatyzatora

Jeśli zdecydowaliśmy się na klimatyzator naścienny, wyznaczcie miejsce, w którym najlepiej będzie spełniał swoją funkcję, obejmując swoim zakresem największą powierzchnię pomieszczenia. Ważna jest też najmniejsza możliwa odległość jednostki wewnętrznej od zewnętrznej, by uniknąć dodatkowych kosztów.

Fachowiec powinien mieć wszystkie potrzebne narzędzia do wykonania usługi. Na początku powinien sprawdzić, po wyciągnięciu wszystkich części urządzenia z opakowania, czy nic nie jest uszkodzone.

Będzie musiał wykonać w ścianie otwory niezbędne do przeprowadzenia przewodów i kabli. Na część zewnętrzną klimatyzatora musimy wyznaczyć zacienione i stabilne miejsce. Trzeba wziąć pod uwagę także głośne działanie urządzenia. Nie wypada by przeszkadzał sąsiadom i nam samym. Odprowadzenie wody także trzeba przemyśleć, nie chcemy żeby płynęła po balkonie, czy co gorsz murze. Dobrze by było ukryć kable i przewody. Można schować je w ścianie, co generuje koszty, lub skorzystać z listwy elektroinstalacyjnej.

Pozostałą pracę można już pozostawić specjaliście. Zrobi on również próbę działania urządzenia. Później trzeba pilnować okresowego czyszczenia klimatyzacji, by właściwie spełniała swoją funkcję.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas